3. ЛУД ОБРАТ! Хебър с тежък удар по Пенев (ВИДЕО)

ЛУД ОБРАТ! Хебър с тежък удар по Пенев (ВИДЕО)

"Зелените" наваксаха 2 гола в продълженията

Футболът в Първа лига поднови с луд мач между Локомотив (Пд) и Хебър, завършил 3:3. "Смърфовете" водиха до края на редовното време с две попадения, а накрая трябваше да се задоволят с точката.

На стадиона в парк "Лаута" домакините се нуждаеха от пълен обрат, след като допуснаха ранно попадение още преди да са изминали и 180 секунди. След почивката "черно-белите" затвърдиха доманацията си, но отпускане в сетния миг на двубоя им коства победата.

Двубоят стартира с ранно попадение за гостите, дело на Душан Вукович още в 3-ата минута. Халфът впечатли с изпълнение директно от фаул, което не остави никакъв шанс на Кристиан Томов, който дори не успя да реагира.

Домакините обаче намериха начин да се върнат много скоро в срещата, след като Ангел Лясков намери перфектно Жулиен Лами с диагонален пас, който успя да си овладее топката, след което да я запрати в мрежата.

Минути по-късно попадение на Владимир Медред бе отменено поради засада и след намеса на ВАР.

В 33-ата минута обратът все пак беше факт, а в основата на гола и този път бе националът Ангел Лясков. Крайният защитник успя пресече опит за изнасяне на топката на съперника, след което да намери капитана на тима Димитър Илиев, чийто удар впоследствие не остави шанс на Петър Дебърлиев.

До края на полувремето "смърфовете" държаха инициативата и не допуснаха положения пред вратата на Томов.

Интригата пък приключи в началото на втората част, когато в ролята на асистент се превърна именно Илиев, намерил Лами, чийто силен изстрел отново намери целта.

Последва и добро положение пред Медред, получил пас на втора греда, но с левия крак халфът стреля неточно в аут.

А 10 минути преди края Мартин Петков също видя как негово попадение бива отменено заради нередовна позиция.

Резервата за гостите Калоян Кръстев намали в първата минута на добавеното време, след като се възползва от сериозно пропукване в отбрата на домакините. Той получи хубав извеждаш пас от Набил Макни, а останал очи в очи с Томов не сгреши.

Буквално в последната секунда на срещата пък Макни успя да изравни, шокирайки феновете на "Лаута" и самия Любослав Пенев.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ХЕБЪР 3:3
0:1 Душан Вукович (3)
1:1 Жулиен Лами (15)
2:1 Димитър Илиев (33)
3:1 Жулен Лами (54)
3:2 Калоян Кръстев (90)
3:3 Набил Макни (90)

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 22. Ивайло Иванов, 21. Владимир Медвед, 14. Димитър Илиев - К, 99. Жулиен Лами

Треньор: Любослав Пенев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев - К, 44. Николай Николаев, 21. Божидар Пенчев1 55. Мартин Михайлов, 88. Милен Гамаков, 18. Радослав Терзиев, 19. Георги Стайков, 11. Душан Вукович, 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов, 70. Набил Макни