3. "Пълен напред" за Левски, мина и през "Лаута"(ВИДЕО)

"Пълен напред" за Левски, мина и през "Лаута"(ВИДЕО)

Станислав Генчев с 3 от 3 начело на "сините"

Левски продължава да впечатлява под ръководството на Станислав Генчев, след като записа трета поредна победа от началото на сезона при 2:0 като гост на Локомотив (Пд). Пред близо 6000 зрители на "Лаута" гостите от София бяха непоколебими, свеждайки до минимум положенията пред Пламен Андреев.

Гол на Асими Фадига още в началните минути даде тон за успеха на гостите, а Асими Фадига го подсигури с попадение в края. В нито един момент "сините" не се огънаха, за да запазят първото място в класирането.

В началните минути на "Лаута" домакините опитаха няколко извеждащи подавания зад отбраната на съперника, но стражът Пламен Андреев внимаваше и успя да ги пресече.

В същото време "сините" отговориха с центриране на Алдаир, което бе уловено от Мартин Луков. Бившият национал на България бе безсилен в 9-ата минута, когато Джавад Ел Джемили изведе Асими Фадига сам срещу вратаря и халфът на Левски не сгреши.

Скоро след това Алекс Колев взе топката от Ел Джемили и стреля от дистанция, но право в ръцете на Луков. Видимо обаче "сините" се чувстваха комфортно в началните минути на срещата.

Отговорът на домакините не закъсня - Ефи Еле успя да си проправи място за изстрел, след което прати топката в далечния на Андреев ъгъл, но ударът намери дясната греда.

В средата на полувремето Луков на два пъти предотврати попадение за гостите, след като първо Евертон Бала бе изведен сам срещу стража, но предпочете да стреля от дистанция и шутът му бе избит в ъглов удар. След последвалото изпълнение от корнера Цунами засече с глава, но опитният страж отново парира.

В заключителните минути на първата част Мартин Паскалев извърши грубо нарушение срещу Майкон, а Бала изпълни фаула, който с мъка бе избит от Луков в ъглов удар.

След почивката мачът продължи да бъде динамичен, но в началните минути липсваха чистите положения. Удари все пак отправиха Джавад Ел Джемили и Нтело, които не намериха очертанията на двете врати.

След час игра Пенев и Генчев предприеха първи промени. В игра за "смърфовете" се появи Владимир Медред, Мартин Петков и Ивайло Иванов, а за "сините" жокерите бяха Марин Петков и Мустафа Сангаре.

В 77-ата минута Левски организира бърза контраатака, която премина през Ел Джемили, извел по крилото Сангаре. Нападателят опита пас към Алекс Колев, който обаче бе пресечен. Минута по-късно снажният таран бе намерен в наказателното поле, но при създалата се отлична възможност французинът стреля в аут.

Именно Сангаре бе този, който сложи точка на спора. Още веднъж таранът се измъкна от отбраната на домакините, но този път прокара топката покрай Луков за 2:0. В самия край попадение на Марин Петков бе отменено заради засада.

Локомотив (Пд) - Левски 0:2
0:1 Асими Фадига (9)
0:2 Мустафа Сангаре (86)

Локомотив Пловдив: 88 Мартин Луков, 44 Ангел Лясков, 91 Хорхе Сегура , 4 Мартин Паскалев, 71 Оливер Камдем, 6 Христо Иванов, 12 Ефе Али, 14 Димитър Илиев , 17 Николас Пенев, 99 Жулиен Ели Лами, 9 Мичи Нтело

Старши треньор: Любослав Пенев

Левски: 1 Пламен Андреев, 3 Майкон, 5 Келиан Ван Дер Каап, 6 Вендерсон Цунами, 8 Карлос Охене, 9 Александър Колев, 11Джауад Ел Джемили, 17 Евертон Бала, 21 Алдаир, 50 Кристиан Димитров, 97 Асими Фадига

Старши треньор: Станислав Генчев