3. САМИ СРЕЩУ ВСИЧКИ: Черно море надви Локо (Пд), съдиите и VAR (ВИДЕО)

САМИ СРЕЩУ ВСИЧКИ: Черно море надви Локо (Пд), съдиите и VAR (ВИДЕО)

"Моряците" биха с 2:1

Обрат на Черно море от 0:1 до 2:1 срещу Локомотив (Пд) смълча "Лаута" в последния двубой от 5 кръг на efbet Лига.

След 5-годишно чакане "моряците" отново победиха "черно-белите" в собствения им дом, но и в този двубой не липсваха скандали.

Часове след престрелката между Левски и Съдийската комисия гостите от Варна имаха сериозни аргументи да недоволстват срещу отсъжданията на Васимир Ел Хатиб и отговарящия за ВАР Волен Чинков.

Потенциална дузпа срещу Мазир Сула при 0:0 и гол от явна засада на Жулиен Лами бяха близо до това да ударят по вицешампиона на България.

В заключителните 15 минути Исмаил Иса и Влатко Дробаров все пак донесоха трите точки за варненци.

Двубоят започна с положение пред вратата на "моряците", но в точния момент Виктор Попов успя да избие в ъглов удар.

В 10-ата минута "смърфовете" претендираха за дузпа срещу откъсващия се Жулиен Лами, но реферът Весимир Ел Хатиб не видя нарушение на правилата.

В 24-ата минута дойде и първата наистина добра ситуация за "моряците", след като Асен Дончев центрира от статично положение, а Живко Атанасов стреля с глава, но младият вратар на домакините Кристиан Томов успя да парира.

Три минути преди края на първата част Асен Дончев направи непростим пропуск, след като бе намерен перфектно на втора греда от Мазир Сула, но лятното попълнение на Черно море не успя да нанесе хубав удар и стражът на "смърфовете" парира.

В 51-ата минута "моряците" бяха ощетени сериозно, след като Томов връхлетя в краката на Сула и изобщо не игра с топката, но Ел Хатиб не отсъди нарушение.

Така дойде 61-ата минута, когато Георги Каракашев изведе Лами зад отбраната на гостите, а крилото на "черно-белите" разстреля Пламен Илиев за 1:0. Лами обаче бе в еднометрова засада, която скандално не бе отразено от VAR реферите Волен Чинков и Денис Соколов! Това ли е промяната в БФС на Георги Иванов - Гонзо?

Веднага след това Илиан Илиев реагира, пускайки в игра Едгар Пашеко и Исмаил Иса. Именно таранът върна "моряците" в мача четвърт час преди края.

Таранът засече с глава центриране на Дуду, Кристиан Томов отново реагира блестящо, но при добавката вратарят бе безпомощен.

Пълният обрат пък дойде в самия край на двубоя, когато Влатко Дробаров засече центриране от ъглов удар.

И даденото 7-минутно продължение не промени развоя на събитията и в крайна сметка Черно море спечели първата си победа навън през сезона.

Локомотив Пд - Черно море 1:2
1:0 Жулиен Лами (62)

1:1 Исмаил Иса (75)

1:2 Влатко Дробаров (86)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив Пд: 81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 22. Ивайло Иванов, 17. Николас Пенев, 14. Димитър Илиев (К), 99. Жулиен Лами

Треньор: Любослав Пенев

Черно море: 33. Пламен Илиев – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 8. Асен Дончев, 6. Виктор Попов, 15. Дани Мартин, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (К), 11. Дуду, 10. Мазир Сула, 7. Брено Тейшейра

Треньор: Илиан Илиев