3. Черно море оцеля в Разград - 0:0 (ВИДЕО)

Черно море оцеля в Разград - 0:0 (ВИДЕО)

Много пропуски и червен картон за Лудогорец

Лудогорец загуби първи точки през сезона в efbet лига след 0:0 с Черно море в последен мач от 7 кръг. В Разград тимът на Захари Сираков имаше всички предпоставки да удължи победната си серия, но редица пропуски пред вратата на Пламен Илиев костваха успеха на "зелените".

Решаващ се оказа и червеният картон на новото попълнение на шампионите Агибу Камара четвърт час преди края, изгонен след намеса на ВАР за остро влизане в краката на Васил Панайотов. Гостите от Варна пък имаха малко ситуации, а най-чистата дойде в 8-ата минута на продължението, но Едгар Пашеко разочарова.

Двубоят започна динамично, като в началните 20 минути и двата тима имаха по една добра ситуация за попадение. Първо "орлите" застрашиха вратата на Пламен Илиев, след като Рик Джонатан намери Квадво Дуа, но перфектна намеса на Виктор Попов предотврати, лишавайки домакините от попадение.

В 21-ата минута Дуду проби по дясното крило, след което центрира на втора греда, където бе Васил Панайотов, но ударът с глава на халфа бе разочароващ, въпреки перфектната му позиция.

Минута по-късно удар от дистаниця на Рик Джонатан попадна право в ръцете на Илиев.

В 33-ата минута лятното попълнение на Лудогорец Агибу Камара "впечатли" с невероятен пропуск, след като от няколко метра не успя да оцели вратата на съперника.

Три минути преди почивката Пламен Илиев направи страхотно спасяване при удар на Дуа.

Второто полувреме поднови с поредна опасност пред вратата на "моряците", след като Педро Нареси центрира в наказателното поле, където Дуа изпревари Чочев, стреляйки в аут. Родният халф бе в по-добра позиция.

Захари Сираков опита да промени развоя, пускайки в игра последователно Якуб Пьотровски, Георги Русев и Спас Делев.

Илиан Илиев пък замени Асен Дончев с Едгар Пашеко, Клаудио Кешерю зае мястото на Исмаил Иса, а Дуду излезе, за да влезе Бруно Тейшейра.

Четвърт час преди края Лудогорец остана с човек по-малко, след като влезе остро в краката на Васил Панайотов и бе изгонен.

Това сериозно повлия на играта на "орлите", чийто импулс тотално бе загубен.

В 8-ата минута на продължението Кешерю изведе перфектно Пашеко, който по диагонала стреля разочароващо, въпреки че бе очи в очи с Падт.

ЛУДОГОРЕЦ-ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 4. Диниш Алмейда, 15. Едвин Куртулуш, 17. Сон, 20. Агибу Камара, 30. Педро Нареси, 7. Рик Джонатан, 18. Ивайло Чочев, 11. Кайо Видал, 9. Квадво Дуа

Старши треньор: Захари Сираков

Черно море: 33. Пламен Илиев, 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов, 11. Дуду, 10. Мадир Сула, 8. Асен Дончев, 9. Исмаил Иса

Старши треньор: Илиан Илиев

Съдия: Никола Попов

ВАР: Георги Давидов