3. Лудогорец взе комфортен аванс срещу Динамо Минск (ВИДЕО)

Лудогорец взе комфортен аванс срещу Динамо Минск (ВИДЕО)

Голове на Бърнард Текпетей и Тодор Неделев от дузпа донесоха успеха на "орлите"

Лудогорец победи Динамо Минск с 2:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионска лига. Точни за успеха на "орлите" в Разград бяха Бърнард Текпетей (8) и Тодор Неделев в края на първата част от дузпа.

Така "орлите" взеха комфортен аванс преди реванша следващата седмица, който ще се играе в Унгария. Победата на разградчани можеше да бъде и още по-изразителна, но Тодор Неделев пропусна отличен шанс за трети гол в началото на втората част.

Първата добра възможност за гол се откри пред гостите. Във 2-ата минута Динамо изпълни корнер, а Алексей Гаврилович беше оставен непокрит на задната греда. Беларуският футболист обаче не успя да нанесе хубав удар и прати топката в аут.

"Орлите" поведоха в 8-ата минута. Тогава домакините подеха многоходова атака, при която Якуб Пьотровски пусна страхотен пас към Бърнард Текпетей, а ганаецът със силен удар от около 12 метра не остави шансове на вратаря.

Лудогорец организира много бърза атака в 16-ата минута. Първо удар на Аслак фон Витри бе спасен от Лахуков, но след това топката попадна в Тодор Неделев, който шутира, ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер. Малко след това удар на Текпетей рикошира в защитник в бяло и излезе в корнер.

В 27-ата минута Никика Немченко проби през центъра и подаде към Вадим Пихас отдясно. Крайният защитник отправи коварен удар, с който Серджио Падт се справи. В следващите минути гостите продължиха да са по-активният отбор и шут на Рай Лопес премина над вратата на разградчани.

В 40-ата минута "орлите" организираха опасна контраатака, при която топката стигна до Неделев. Халфът опита удар от границата на наказателното поле, но защитник на гостите блокира топката.

Пет минути след това домакините получиха дузпа. Тодор Неделев и Руан на два пъти комбинираха с по едно докосване, като българинът беше изведен в наказателното поле, където Политевич го фаулира. Потърпевшият застана зад топката и с безапелационен удар вкара втори гол.

В началото на втората част Лудогорец имаше отлична възможност за трети гол. Домакините организираха скоростна контраатака, при която Рик напредна отляво и подаде към Текпетей пред наказателното поле. Ганаецът продължи към оставения непокрит отдясно Неделев. Халфът овладя, но от 5-6 метра отправи разочароващ удар. В 49-ата минута шут на Пьотровски от далечна дистанция мина над вратата.

След час игра на терена се появи Матиас Тисера, който замени Руан. Малко след това аржентинецът не успя да засече добро подаване на Текпетей, като топката му избяга в последния момент.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО МИНСК 2:0

1:0 Бърнард Текпетей (8)

2:0 Тодор Неделев (45-дузпа)

Стартови състави:

Лудогорец: Падт, Фон Витри, Вердон, Алмейда, Недялков, Чочев, Неделев, Пьотровски, Текпетей, Руан Секо, Рик Джонатан

Динамо: Лапухов, Раи Лопес, Гаврилович, Политевич, Пихас, Демченко, Селява, Школик, Жердев, Мелниченко, Подстрелов

Любо Пенев извлече повече позитиви от контролата с Берое

"Смърфовете" загубиха с 0:1 от старозагорци

Еуфория в Пловдив! Над 10 000 викат за България

Огромен интерес към билетите за мача

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен