3. Берое развали завръщането на Септември София в елита (ВИДЕО)

Берое развали завръщането на Септември София в елита (ВИДЕО)

Леандро Годой донесе успеха на заралии на "Васил Левски"

Берое победи с 1:0 Септември София в мач от първия кръг на новото първенство. Леандро Годой развали завръщането на отбора на Николай Митов в елита с гол в 51-ата минута.

Старозагорци бяха по-добрият отбор на терена и заслужено си тръгва с трите точки. Домакините имаха две добри възможности в последния четвърт час от мача, но дошлият от Монтана Кевин Беманга не успя да се разпише.

Първата добра възможност в мач се откри пред гостите. В 11-ата минута Хуанка Пинеда направи добър пробив отдясно и намери начин да центрира от аутлинията към Алберто Салидо, който от близка дистанция нанесе удар с глава, но над вратата. Шест минути след това Салидо изпълни корнер и намери Уерик, който се опита да отправи топката към вратата на Димитър Шейтанов, но в крайна сметка го направи много неточно.

В 33-ата минута заралии стигнаха до гол, който беше отменен след намесата на ВАР. ЛучаноСкуадроне атакува топката след подаване на Стефан Гаврилов, а Франк Ландри се озова между него и вратаря Димитър Шейтанов. В крайна сметка Ландри прати кълбото в собствената си врата, но ВАР се намеси и показа, че Скуадроне е бил в положение на засада и е влияел пряко върху ситуацията.

Шест минути след подновяването на играта Берое поведе. Уерик получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Леандро Годой изпревари Страхиня Керкез и с глава вкара за 0:1.

В 69-ата минута домакините можеше да стигнат до изравнителен гол. Фаустас Степонавичюс проби отдясно, навлезе навътре и подаде към Жан-Пиер Да Силва. Французинът чукна към Кевин Беманга, а появилият се преди секунди в игра футболист нанесе техничен удар, който Артур Мота успя да избие.

Малко след това отново Беманга можеше да се разпише след лошо действие в защита на Скуадроне, но ударът му премина покрай вратата.

Септември София - Берое 0:1

0:1 Леандро Годой (51)

Стартови състави:

Септември: 21. Димитър Шейтанов (К) – 5. Михаил Полендаков, 13. Стракиня Керхез, 26. Мартин Христов, 18. Кубрат Йонашчъ, 27. Георги Върбанов, 6. Виктор Очаи, 28. Франк Ландри, 11. Ивайло Михайлов, 14. Жан-Пиер Да Силва, 20. Фаустас Степонавичюс

Берое: 1. Артур Мота – 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К), 9. Леандро Годой, 11. Уерик Каетано, 17. Хуан Карлос Пинеда, 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Салидо, 24. Стефан Гаврилов

Любо Пенев извлече повече позитиви от контролата с Берое

"Смърфовете" загубиха с 0:1 от старозагорци

Еуфория в Пловдив! Над 10 000 викат за България

Огромен интерес към билетите за мача

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен