3. Национал на България спаси Славия срещу Арда (ВИДЕО)

Национал на България спаси Славия срещу Арда (ВИДЕО)

Минчев изравни от дузпа, Станислав Иванов откри

Славия и Арда не се победиха, завършвайки 1:1 в двубой от 7 кръг на efbet лига. На стадион "Александър Шаламанов" най-ярко блестяха трима родни национали, повикани от Илиан Илиев за мачовете с Беларус и Северна Ирландия - голмайсторите в срещата Станислав Иванов и Иван Минчев, както и вратарят на домакините Светослав Вуцов.

Първото полувреме на стадион "Александър Шаламанов" впечатли с доманацията на гостите от Кърджали, повели още преди да изминат и 90 секунди от началото на срещата.

Станислав Иванов успя да отнеме в средата на терена от Галин Иванов, след което проби дълбоко в половината на съперника, намери на крилото Тонислав Йорданов, който центрира, намирайки в наказателното поле бившият играч на Левски и Чикаго Файър, а националът на България се разписа с удар от въздуха.

В 9-ата минута Светослав Вуцов парира удар на Офор, а минута по-късно бранителят Феликс Ебоа стреля с глава, но неточно.

В 23-ата минута Виктор Генев успя да поправи грешка на Светослав Вуцов, който увисна при центриране на Станислав Иванов.

Малко след това Златомир Загорчич бе принуден да прави промени в състава, след като Чунг Нгуен До се контузи и напусна за сметка на Емил Мартинов.

До края на полувремето Тонислав Йорданов бе най-близо до попадението, но удърът му срещна гредата.

След почивката "белите" намериха начин да изравнят играта, а Загорчич прибегна до три промени след час игра.

Теренът напуснаха Галин Иванов, Денислав Александров и Мартин Георгиев, а в игра се появиха Владимир Николов, Виктор Генев и Балов.

Четвърт час преди края Томбак изравни резултата, но попадението бе отменено след намеса на ВАР заради игра с ръка на центриралия на втора греда Зеадорф.

Само 3 минути по-късно Николов бе съборен в наказателното поле, но главният съдия Димитър Димитров отново не видя нарушение на правилата, наложи се отново да бъде привикван на монитор и да променя решението си.

Зад топката застана Иван Минчев, който се разписа от бялата точка срещу ЦСКА, и сега отново бе безпогрешен - 1:1.

Последваха оспорвани заключителни минути, в които и двата тима дадоха да се разбере, че преследват победата, но без да излъчат победител.

Славия - Арда 1:1

0:1 Станислав Иванов (2)
1:1 Иван Минчев (78-д)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов - 3. Ертан Томбак 5. Велко Йеленкович 4. Виктор Генев 22. Куентин Зеедорф 19. Чунг Нгуен До 73. Иван Минчев 33. Галин Иванов - КАПИТАН 11. Карл Фабиен 7. Денислав Александров 23. Цветелин Чунчуков;

Арда: 1. Анатолий Господинов - КАПИТАН 2. Густаво Каскардо 3. Феликс Ебоа 9. Офор Чинонсо 10. Борислав Цонев 18. Джелал Хюсеинов 19. Тонислав Йорданов 24. Емил Виячки 33. Иван Тилев 77. Димитър Велковски 99. Станислав Иванов.