3. Славия приземи кошмара на ЦСКА (ВИДЕО)

Славия приземи кошмара на ЦСКА (ВИДЕО)

Тимът на Загорчич с първи успех за сезона

Славия приземи летящия високо Спартак (Варна) при първата си победа за сезона след 3:1 на стадион "Александър Шаламанов". Ранни попадения в началото на двете полувремена тласнаха "белите" към успеха, след като първо Карл Фабиен вкара дебютно за столачани, а след почивката Владимир Николов покачи на 3:1. Между двата гола Ахмед Ахмедов бе изравнил за "соколите" след грешка на Чунг Нгуен До, а Денислав Александров върна аванса на Славия в самия край на първата част.

Така само седмица след звучното 3:0 над ЦСКА, тимът на Алексадър Томаш инкасира първото си поражение през кампанията след завръщането в елита.

На трибуните за откриващия кръга двубой седнаха президентът на "белите" Венцеслав Стефанов, легендата на клуба Андрей Желязков, героят от САЩ 94 Ивайло Йорданов, наставникът на ЦСКА Томислав Стипич, Вили Вуцов и други.

Мачът започна ударно за "белите", след като Иван Минчев центрира на втора греда, където Куентин Зеедорф с глава я свали, а Карл Фабиен от няколко метра разстреля Мартин Величков.

Минути по-късно Минчев стреля от фаул, но вратарят на "соколите" внимаваше и успя да боксира. Веднага след това и Владимир Николов направи пропуск, след като засече центриране на Зеадорф, но ударът му мина встрани от вратата.

Последваха нови две опасности пред вратата на гостите, след като първо силен изстрел на Минчев бе отразен с мъка от Величков, а минути по-късно вратарят парира и удар на Галин Иванов.

Отговорът на Спартак дойде в момент, когато не се виждаше как вратата на Светослав Вуцов ще бъде застрашена. При опит за изнасяне на топката, Чунг позволи да му бъде отнета от Йоан Бауренски, извел Ахмед Ахмедов сам срещу стража на "белите", за да вкара за 1:1.

Минута преди почивката гостите от Варна пропуснаха отлична възможност, след като от няколко метра Ахмедов удари гредата, а при последвалата добавка Антонио Вутов не успя да довкара.

В самия край на полувремето Денислав Александров възстанови преднината за "белите", след като от непосредствена близост засече центриране на втора греда.

Втората част започна ударно за Славия, след като Ертан Томбак нахлу в наказателното поле на "соколите", стигна до аутлинията, след което продължи към непокрития Николов и той вкара за 3:1.

Скоро след това дойдоха и лошите новини за Загорчич, след като контузия получи първо Карл Фабиан, а след това и Куентин Зеадорф. И двамата напуснаха теерна, а местата им бяха заети от Кристиян Стоянов и Венцислав Керчев.

Видимо обаче "соколите" нямаха нямаха ден и трудно успяваха да застрашат вратата на Вуцов. В същото време "белите" контролираха събитията на терена по пътя към първата победа за сезона.

Славия - Спартак Вн 3:1
1:0 Карл Фабиен (10)
1:1 Ахмед Ахмедов (34)
2:1 Денислав Александров (45)
3:1 Владимир Николов (50)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 22. Куентин Зеедорф, 19. Чунг Нгуен До, 33. Галин Иванов (К), 73. Иван Минчев, 5. Велко Йеленкович, 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров, 10. Владимир Николов;

Треньор: Златомир Загорчич;

Спартак: 76. Мартин Величков, 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ромееш Ивей, 16. Кристиян Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов (К);