3. НА ЖИВО: Спартак (Варна) - Локомотив (София) 1:2

НА ЖИВО: Спартак (Варна) - Локомотив (София) 1:2

Следете на живо дебюта на Антон Велков начело на "железничарите"

Локомотив (София) гостува на Спартак (Варна) в изключително непредвидим двубой от 11 кръг на efbet лига.

Дебют начело на "железничарите" прави старши треньорът Антон Велков, който на два пъти вече е водил тима, където минаха и голяма част от годините му като футболист.

За домакините времената са все така турболентни след раздялата с Александър Томаш и назначението на Кириакос Георгиу.

Преди седмица "соколите" удариха Септември в София с 1:0, но все още не е ясно дали и кой ще поеме издръжката на отбора, както и бъдещето на варненския клуб като цяло.

Двубоят започва в 17.30 часа и може да бъде следен в Novsport.com, както и да бъде гледан НА ЖИВО ТУК!

НА ЖИВО:

Двубоят започна изненадващо динамично с атаки към двете врати още от първите минути.

Спартак бе максимално близо до попадение, но вместо да реализира, инкасира такова.

След 90 секунди игра Александър Любенов парира облизо удар на Ахмед Ахмедов от чиста позиция, а веднага след това гостите организираха бърза контраатака, довела до попадение.

Анте Аралица продължи към Бру, който намери Красимир Станоев, чийто удар мина покрай Мартин Величков.

В следващите минути "соколите" продължиха да играят агресивно, но "железничарите" бяха близо да удвоят.

Аралица бе намерен в наказателното поле, но Ангел Грънчов успя да блокира.

В 13-ата минута попадение във вратата на Мартин Величков падна, след като Аралица прехвърли елегантно отбраната на "сините", а Анисе Бру овладя, преодолявайки вратаря на домакините, за да вкара на празна врата.

В средата на полувремето Бру изпусна да приключи съперника, след като Величков успя да избие от краката на крилото на "железничарите".

В 28-ата минута Спартак все пак намери начин да се върне в срещата, след като продължителна атака в "синьо" стигна до наказателното поле на гостите, където след кратко разбъркване Илич нанесе решаващия удар с левия крак.

Спартак (Вн) - Локомотив (София) 1:2
0:1 Красимир Станоев (2)
0:2 Анисе Бру (13)
1:2 Кристиян Илич (28)

Спартак Варна: 76. Мартин Величков – 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски, 8. Филип Лесняк, 11. Виктор Митев (К), 14. Ромееш Ивей, 16. Кристиян Илич, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов

Резерви: 89. Никола Виденов – 6. Александър Цветков, 7. Бернардо, 17. Цветослав Маринов, 18. Даниел Иванов, 21. Па Конате, 77. Любослав Маринов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев

Треньор: Иван Цветанов

Локомотив София: 24. Александър Любенов (К) – 5. Атанасиос Пицолис, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станове, 26. Мамаду Диара, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо, 47. Стефан Ламбезе, 29. Анте Аралица, 3. Доналдо Ацка, 11. Анисе Бру

Резерви: 88. Жарко Истатков – 10. Валентин Николов, 18. Светослав Диков, 21. Кристиан Чачев, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев, 77. Ерик Манолков, 98. Стив Траоре

Треньор: Антон Велков

Пълни трибуни в Пловдив за националите

Концерт преди мача с Люксембург в събота

Христо Янев след равенството с Хебър: Доволен съм

„Трябва да вадим позитиви от всяка една среща“, заяви треньорът на Ботев (Враца)

Йордан Минев: Хебър няма да се бори за оцеляване

Треньорът на пазарджиклии коментира равенството с Ботев Враца

Шок! Илия Груев аут за близо половин година

Новината обяви националният селекционер Илиан Илиев

Генчев: След такава загуба трудно се спи

Треньорът на Левски със съобщение във фейсбук

Опашкарите Хебър и Ботев (Враца) не се победиха (ВИДЕО)

Двата отбора не се победиха на „Лаута“ – 1:1, резерва на пазарджиклии с червен картон

Илиан Илиев: Беше важно да върнем живеца и ентусиазма в националния отбор

Направихме крачка напред да преодолеем напрежението, но него винаги ще го има, каза националният селекционер