3. НАПУК НА КРИЗАТА: Левски удари вицешампиона в първата си лятна контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Грък на проби и Божинов играха за „сините“, Боби Цонев бе изгонен при 1:0 над Локо (Пд)

Левски започна с победа летните си контроли, въпреки безбройните неясноти на „Герена“ и трагичната финансова ситуация в клуба

„Сините“ обаче спечелиха с 1:0 срещу вицешампиона Локомотив (Пловдив) в дебютния си спаринг, който се игра пред публика в София.

Единственото попадение бе дело на Билал Бари и падна още в 6-ата минута, а в 13-ата капитанът Борислав Цонев получи червен картон заради невъздържана реакция.

В заключителния четвърт час на двубоя пък феновете аплодираха влизането в игра на Валери Божинов, чийто договор с Левски изтече и понастоящем той само поддържа форма с отбора.

Настоящият наставник Живко Миланов имаше доста трудности с окомплектоването на състава, тъй като освен многото напуснали, от състава липсваха още Мартин Райнов, Драган Михайлович и Стивън Петков.

Бъдещето на тримата е под въпрос и зависи от това дали сделката с Джо Диксън за Левски ще стане факт, но въпреки това на проби бе взет гръцкият футболист Кириакос Таусанис.

Той обаче бе оставен на пейката, макар че е централен защитник, а като такъв бе пуснат от първата минута вътрешният халф Симеон Славчев.

Атаката поведе Билал Бари, докато близнаците Цоневи започнаха като титуляри в средата на терена.

Първата добра възможност бе за Локомотив.

Капитанът Димитър Илиев си спечели свободен удар пред дъгата на наказателното поле и сам изпълни статичното положение, но топката профуча покрай вратата на Звонимир Микулич.

Това се случи в 4-ата минута, а в 6-ата Левски откри резултата.

Тогава Борислав Цонев проби по фланга и с остро центриране по земя намери връхлитащия Билал Бари, който отблизо нямаше как да сгреши – 1:0.

Отговорът на „смърфовете“ дойде 5 минути по-късно, когато Митко Илиев подаде към Лукас Салинас и той отправи коварен изстрел към долния ъгъл, но Микулич спаси.

След последвалия корнер се стигна до контраатака на Левски, при която Борислав Цонев падна в пеналта и имаше претенции за дузпа.

Главният съдия обаче видя симулация и бе на път да покаже жълт картон на халфа, който обаче му каза нещо и го бутна, а това доведе до директно изгонване на Цонев още в 13-ата минута.

Заради приятелския характер на мача обаче той бе заменен от друг футболист на „сините“ и на терена се появи 16-годишният Антоан Стоянов.

В средата на полувремето пък спарингът бе прекъснат за кратка почивка за освежаване заради горещото време в София, а малко преди паузата Левски стигна до най-чистото си положение след попадението.

Здравко Димитров показа техника и проби отляво, след което намери непокрития на далечната греда Мартин Петков. Той обаче направи фрапантен пропуск, тъй като дори не можа да улучи вратата от 10-ина метра в 38-ата минута.

В крайна сметка полувремето приключи при резултат 1:0 в полза на Левски.

Втората част започна с нов голям шанс за Левски. Здравко Димитров бе изведен добре и влезе в наказателното поле.

Ударът му по диагонала обаче бе майсторски спасен от Илко Пиргов, който замести сред титулярите на Локо (Пд) продадения в Саудитска Арабия вратар Мартин Луков.

Малко преди първия игрови час контролата отново бе прекъсната за кратка почивка, а междувременно двамата треньори извършиха редица промени. Една от тези в състава на Левски бе споменатият по-горе грък Таусанис.

Малко след неговото влизане на терена пък Мартин Петков пропусна да удвои с глава от непосредствена близост, след което стреля над вратата и от свободен удар.

В 73-ата минута пък Валери Божинов се появи в игра за „сините“, въпреки че няма договор с тях. Нападателят обаче се подготвя на „Герена“ и записа минути в контролата, както и почти всички футболисти от двата отбора.

Не след дълго точно Божинов започна една добра атака, която обаче приключи с поредния пропуск на „сините“. Последваха още няколко рокади в съставите, както и трето прекъсване за освежаване, но в крайна сметка до повече попадения не се стигна.

Така Левски стартира с успех проверките си това лято, докато Локомотив (Пловдив) вече има загуба и победа, след като победи с 3:1 Септември (Симитли) в първата си контрола.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Билал Бари (6)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Мартин Петков, Здравко Димитров, Борислав Цонев, Марин Петков, Билал Бари;

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Илко Пиргов, Емил Янчев, Мартин Паскалев, Николас Бареза, Николай Николаев, Петър Витанов, Айвън Ангелов, Конър Раун, Лукас Салинас, Георги Мадродиев, Димитър Илиев;