3. Нервно нулево равенство в "Овча купел" в малкото столично дерби

Нервно нулево равенство в "Овча купел" в малкото столично дерби

Столичното дерби между Славия и Локо (София) не излъчи победител

Славия и Локомотив (София) не успяха да се победят в доста нервен мач и завършиха при нулево равенство. Двубоят на стадиона в квартал "Овча купел" не бе много стойностен, а основна заслуга за ремито има вратарят на "белите" Раис Мболи, който спаси 3-4 чисти чисти голови положение. В даденото от рефера Антон Генов добавено време, Александър Младенов бе повален от Георги Марков в наказателното поле, но най-добрият съдия в България даде знак играта да продължи.

Срещата започна с опасна атака за Локомотив. Голмайсторът на „А” група за миналия сезон Мартин Камбуров напредна по дясното крило и центрира към Балдовалиев, но македонецът не успя да отправи точен удар към вратата на Мболи. В 18-ата минута Галин Иванов стреля опасно от пряк свободен удар от 25 метра, но стражът на „железничарите” Галев се намеси добре и боксира. Две минути по-късно Балдовалиев центрира от фаул, Камбуров се измъкна от отбраната на „белите” и чукна топката с десния крак, но френският вратар на Славия Раис Мболи закова топката на голлинията.

В 36-ата минута Галин Иванов проби по дясното крило, стигна до аутлинията и върна назад към Попара. Футболистът на Славия веднага стреля с десния крак, но ударът му мина на сантиметри покрай лявата греда на Галев. В ответната атака Балдовалиев стреля от границата на полето, но коженото кълбо мина на около метър от вратата. До края на полувремето и двата отбора не успяха да сътворят нищо интересно пред една от двете врати.

Втората част по нищо не се различаваше от играта през първите 45 минути. В 55-ата минута бразилецът Жуниор стреля силно от 24 метра, но ударът му мина над вратата. Две минути по-късно влезлият като резерва Христо Златински центрира към далечната греда, където бе Камбуров. Нападателят веднага стреля с глава, но топката мина на сантиметри над напречната греда. В 70-ата минута дойде и най-чистото положение за гол пред вратата на Славия. Златински центрира от корнер, Камбуров не успя да стреля с глава, но топката попадна в краката на Балдовалиев. Македонецът много елегантно центрира към Данаил Митев, който стреля с глава от 4-5 метра, но Мболи с феноменална намеса изби в корнер.

Старши треньорът на Славия Велислав Вуцов реагира и пусна в игра Александър Младенов. Именно той центрира от корнер в 82-ата минута, Тодор Колев се оказа най-съобразителен в последвалото меле и отправи удар към вратата на Галев, но стражът на Локомотив бе заел добра позиция и улови коженото кълбо. В даденото от рефера продължение на мача дойде и най-спорното положение. Александър Младенов проби по лявото крило и нахлу в полето на Локомотив, но Георги Марков го свали на земята. Най-добрият български рефер Антон Генов обаче даде знак играта да продължи. В ответната атака Златински хубаво проби по дясното крило и центрира към Камбуров, който стреля с глава, но Мболи изби. При добавката Преслав Йорданов стреля с от 2-3 метра, но коженото кълбо мина над напречната греда.

Така Славия и Локомотив не успяха да се победят в столичното дерби на 11-ия кръг в "А" група.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза