3. Неубедителен Лудогорец победи трудно десетима „железничари” (+ВИДЕО)

Неубедителен Лудогорец победи трудно десетима „железничари” (+ВИДЕО)

Ръководството на Локо София обяви още на почивката, че подава жалба срещу съдийството

Отборът на Лудогорец победи изключително трудно Локомотив (София) с 1:0 в мач от 19-ия кръг на „А” група “News7 футболно първенство”.

Единственото попадение на Градския стадион в Своге, където “железничарите” приемат своите опоненти, отбеляза резервата на разградчани Михаил Александров в 61-ата минута.

Повратен момент в срещата обаче бе 24-ата минута, когато символичните домакини останаха с човек по-малко. При наглед безобидно единоборство за висока топката между Кристиян Добрев и Марселиньо, бразилецът се строполи на тревата. Главният рефер на двубоя Станислав Тодоров обаче прецени, че играещият треньор на Локомотив е ударил с лакът съперника си и му показа директен червен картон.

Решението на съдията вбеси ръководството на столичани, които още на полувремето обявиха, че ще подадат жалба.

До този момент играта бе абсолютно равностойна. След като останаха с човек повече, „орлите” започнаха да владеят повече топката, но трудно достигаха до сериозни опасности.

Постепенно гостите затегнаха обръча около своя съперник и в 35-ата минута Иван Стоянов можеше да открие резултата след като бе намерен от Мирослав Иванов в наказателното поле, но силният му удар от близко разстояние бе блестящо отразен от Валентин Галев.

В продължението на първата част пък и гредата помогна на Локомотив след силен диагонален удар на Стоянов.

Второто полувреме започна с нов масиран натиск на разградчани, който даде резултат в 61-ата минута. Тогава Галев отрази удар на Марселиньо, но топката попадна в краката на Александров, който от непосредствена близост нямаше как да сбърка.

Въпреки численото неравенство „железничарите” не се отчаяха и също имаха своите шансове за гол.

Най-сериозната възможност пред вратата на Лудогорец се откри пред резервата Маркиньос, който в 78-ата минута нанесе много опасен удар с глава след центриране от корнер, но Йордан Минев изчисти от голлинията и запази преднината на своя тим.

В крайна сметка силите на столичани не стигнаха за повече и по този начин „орлите” си тръгват от Своге с пълен комплект точки.

Така възпитаниците на Ивайло Петев остават лидери във временното класиране с актив от 46 точки, докато Локо София е 13-и с 16.

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо