3. Невероятна драма в Пловдив! Вдъхновен Ботев отстрани Черноморец пред 8000 екзалтирани "канари" (видео и снимки)

Пловдивчани спечлиха с 2:1 в мач с 3 червени картона

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Черноморец (Бургас) с 2:1 и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България.

На стадион „Христо Ботев” край бирената фабрика, домакините откриха резултата чрез Николай Домакинов в 36-ата минута, а вратарят на "акулите" Стоян Колев изравни от дузпа в 73-ата. Щастливата развръзка за пловдивчани дойде четири минути преди края, когато Йордан Христов се разписа след непряк свободен удар.

Двубоят се разви изключително драматично след като главният рефер Ивайло Стоянов показа цели три червени картона. Първо в 27-ата минута Ангел Рахов от Ботев си изкара втори жълт картон, а в 56-ата и Анеси Абел видя за втори път картона с жълтия цвят и го последва, възстановявайки численото равенство. И за да бъде драмата пълна Енис Хайри си изкара директен червен картон 15 минути преди края.

Домакините започнаха по-активно срещата, окрилени от мощната подкрепа на своите фенове, които в неделния следобед бяха близо 8000. Пловдивчани влязоха ентусиазирано в мача и още в първата минута можеха да открият резултата, но ударът на Йордан Христов от близка дистанция попадна право в тялото на Стоян Колев.

Малко по-късно последва нов пропуск на Христов, който заедно с Петър Атанасов бе сред най-активните на терена за Ботев.

Залисани в атака „канарчетата” проспаха една контраатака на гостите, при която Асис излезе очи в очи с Амбарцумян, но пробва да го прехвърли много елементарно и сбърка.

В следващите минути, между 23-ата и 27-ата, защитникът на Ботев Ангел Рахов си изкара два жълти картона за груби нарушения и съвсем заслужено напусна терена, оставяйки съотборниците си с човек по-малко.

Домакините обаче не паднаха духом и заиграха още по-мотивирано. Така се стигна до 36-ата минута, когато Николай Домакинов засече с глава перфектно центриране на Тодор Неделев от фаул и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Стоян Колев.

Втората част бе още по-драматична и изпълнена с обрати и спорни моменти. След почивката домакините се прибраха в собствената половина и се бранеха организирано. В 56-ата минута обаче Анеси Абел получи втори жълт картон и напусна терена, като по този начин численото равенство бе възстановено.

Това даде нови сили на пловдивчани, които отново погледнаха напред. В следващите минути Петър Атанасов на два пъти излизаше сам срещу Стоян Колев, но не успя да го преодолее.

В 72-ата минута обаче след единоборство между Гаджалов и резервата Георги Андонов, последният се строполи в наказателното поле на Ботев и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана не кой да е, а вратарят на бургазлии Стоян Колев, който показа завидно хладнокръвие и изравни резултата.

Три минути по-късно още един футболист напусна преждевременно към съблекалните. Това бе Енис Хайри, който бе последен в защитата на Черноморец и спъна откъсващия се сам срещу вратаря Петър Атанасов. По този начин Ботев стана отборът с човек повече.

Драмата достигна своята връхна точка в 85-ата минута, когато Радостин Кишишев върна с крак топката към Стоян Колев и реферът отсъди непряк свободен удар в полза на домакините на десетина метра от вратата. Тогава Сашо Александров чукна топката към Йордан Христов, който изстреля неспасяем снаряд и взриви трибуните на стадион „Христо Ботев”.

По този начин отборът на Ботев поднесе изненадата на осминафиналите, отстранявайки елитния Черноморец, а Милен Радуканов спечели треньорския двубой с Димитър Димитров.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза