3. Нито един българин не вкарвал в последните 5 мача на Литекс с Лудогорец

Нито един българин не вкарвал в последните 5 мача на Литекс с Лудогорец

В тях двата отбора си вкараха 15 попадения

Нито един българин не се е разписвал в последните пет двубоя между Литекс и Лудогорец в А група и за Купата на България. В тях двата отбора си вкараха 15 попадения, като всичките бяха дело на чужденци. За последно нашенец бе точен в сблъсъка преди повече от година. Това се случи при успеха на орлите с 4:1 в Разград, а второто попадение бе дело на Михаил Александров. Серията без български гол в Ловеч пък е по-дълга. Тя започна на 16 март 2014 година. Тогава в турнира за Купата на България Христо Златински реализира за Лудогорец. В следващите четири срещи, играни в Града на люляците, не падна гол, дело на българин. За „оранжевите“ последният нашенец който се разписа бе Момчил Цветанов, сега част от ЦСКА. Той бе точен при загубата с 1:2 в Разград за купата на 2 април 2014 година, отбелязва вестник "Тема спорт".

В 16-те мача (14 за първенство и 2 за купата) досега чужденците са вкарали почти двойно повече голове от българите. 27 попадения са дело на иностранци, а останалите 15 са били реализирани от наши сънародници. С най-много точни изстрели в този сблъсък са Бьорн Маарс Йонсен от Литекс и Марселиньо от Лудогорец. Двамата имат по 4 гола. С по един по-малко са Козмин Моци и Данило Асприя. Любопитно е, че винаги когато румънецът е вкарвал, Лудогорец е побеждавал.

До момента в съперничеството са били вдигнати 8 червени картона, като пет от тях са били за Литекс. По-рано от 90-ата минута дербито е завършвало за Малинов, Руменов, Бодуров, Виана и Страхил Попов от оранжевите. От Лудогорец към съблекалните преди последния съдийски сигнал са се отправяли Йордан Минев и Кишада - 2 пъти.

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) 0:1, Фурие шокира домакините

Звездното попълнение на "червените" Лиъм Купър се контузи

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача