3. Носителят на Купата Берое на осминафинал след 1:0 в Етрополе

Носителят на Купата Берое на осминафинал след 1:0 в Етрополе

Носителят на Купата на България – Берое, се класира за осминафиналите на надпреварата, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Чавдар (Етрополе). Срещата се игра на стадиона в Етрополе, а главен рефер бе Ивайло Стоянов. Единственото попадение пък бе дело на Златинов в 42-ата минута.

Двубоят започна с малко по-добра игра на гостите, но чисти голови положения нямаше. В 24-ата минута Чочев опита да затрудни Скорчев с шут от дистанция, но кълбото прелетя над напречната греда. Така дойде 42-ата минута, когато Златинов получи на дясното крило, овладя на гърди, след което стреля от въздуха с левия крак и прати кълбото в мрежата на домакините – 1:0.

Втората част стартира с неточен удар на Русков, а в 59-ата гостите поискаха дузпа, след като Златинов отне на Пиргов, а след това бе съборен, но реферът остана безмълвен. Последната интересна възможност дойде в 75-ата, когато Златинов стреля от фаул, но ударът му бе спасен от Яначков.