3. Нов гол-бижу на Карачанаков оставя ЦСКА на върха, преднината на "червените" набъбна на шест точки (видео и снимки)

"Армейците" се наложиха над Берое с 1:0 на "Българска армия"

Отборът на ЦСКА постигна нова изключително важна победа в „А” група. В мач от 21-ия кръг „армейците” се наложиха с 1:0 над Берое на стадион „Българска армия”, а в герой за домакините отново се превърна младият Антон Карачанаков, който отбеляза уникално попадение от пряк свободен удар в 28-ата минута. По този начин преди утрешните мачове на Левски и Лудогорец, "армейците" се откъсват на шест точки на върха в класирането.

Срещата започна равностойно, а головите опасности липсваха в началните минути. „Червените” приемаха играта спокойно в своята половина и разчитаха основно на контраатаки.

Въпреки че имаха лек превес във владението на топката, заралии не успяха да създадат нито едно чисто положение преди почивката. Гостите атакуваха предимно по левия фланг, където доста активни бяха чужденците Каядо и Ливраменто.

Постепенно отборът на ЦСКА започна да поглежда към противниковата врата, пазена от бившия „армеец” Ивайло Иванов.

Добри ситуации за гол се откриха пред Георгиан Паун и Жуниор Мораес, чиито удари обаче преминаха встрани от вратата.

Така се стигна до 28-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра фронтално срещу вратата на Берое. Зад топката застана героят за ЦСКА в последните мачове Антон Карачанаков, който не само се осмели да пробва директен обстрел, но прати топката неспасяемо в десния ъгъл пред смаяните погледи на защитата и стража на старозагорци.

Наставникът на домакините Стойчо Младенов получи поредната неприятна новина малко преди края на първото полувреме след като се наложи Петър Стоянов да бъде принудително заменен от Антонио Томас.

През втората част нямаше особена промяна в статуквото на терена. Играта продължи да бъде равностойна, като преобладаваше битката в централната част на терена.

Домакините имаха отлична възможност да вкарат ново попадение чрез Карачанаков. След перфектна комбинация между Мораес и Галчев, опорният халф на ЦСКА изведе автора на единственото попадение сам срещу Ивайло Иванов, но младокът стреля право в тялото на стража на Берое.

„Червените” се бранеха организирано в опитите си да запазят крехката преднина. Футболистите на Стойчо Младенов не оставяха пролуки за гостите, които успяха да достигнат само до един удар с глава на Емил Ангелов от малък ъгъл след центриране на Здравко Илиев отдясно.

Илияс Хадад се появи в игра за „армейците” в дебюта си на стадион „Българска армия”, заменяйки Георгиан Паун. За близо 25-те минути, в които бе на терена обаче, мароканецът се отчете единствено с жълт картон.

В заключителните минути на срещата домакините отново приеха играта в собствената половина, но благодарение на огромното си себераздаване и желание за игра футболистите на Стойчо Младенов съумяха да запазят резултата и да прибавят нови ценни три точки към актива си, които ги оставят на върха.

По този начин ЦСКА вече има 51 пункта и спокойно очаква утрешното дерби между Литекс и Левски, докато тимът на Берое остава на десета позиция с 20 точки.

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!