3. Нов срам за Левски: ЦСКА 1948 ликува с човек по-малко (ВИДЕО)

Нов срам за Левски: ЦСКА 1948 ликува с човек по-малко (ВИДЕО)

Шедьовър и 2 греди задълбочиха кризата на „сините“

Кризата в Левски продължава с пълна сила.

„Сините“ загубиха от ЦСКА 1948 с минималното 0:1 като гости в последната среща от XVI кръг на футболната ни efbet Лига и останаха със само 1 победа в последните си 6 срещи.

Възпитаниците на Николай Костов удариха 2 греди преди Педриньо да им вкара изключително красиво попадение в 59-ата минута и да ги остави с едва 1 точка от предните 3 кръга.

Домакините пък завършиха срещата с 10 души, след като резервата им Антонио Вутов бе изгонен с директен червен картон заради безразсъдно влизане срещу вратаря Пламен Андреев в 80-ата минута.

Въпреки това „червените“ стигнаха до успеха и вече са в серия от 8 мача без загуба, изоставайки само с точка от Левски, макар да са с 2 мача по-малко.

ЦСКА 1948 заема 6-ото място с 26 пункта в актива си, докато „сините“ са 5-и, а поражението днес бе изгледано на живо от мажоритарния собственик Наско Сираков и изпълнителния директор Даниел Боримиров.

Иначе Левски създаде най-доброто положение за гол в Бистрица през първата част.

В 40-ата минута Джавад Ел Джемили стреля извън наказателното поле и Даниел Наумов отрази удара, но топката попадна в Марин Петков. Той опита да вкара на добавка, но удари греда.

ЦСКА 1948 бе близо до гол след половин час игра, когато Симеон Петров надскочи Хосе Кордоба при центриране и стреля, но топката премина покрай страничната греда. Георги Русев пък се откъсна два пъти сам срещу вратаря Пламен Андреев и в двата случая беше спрян със засади.

Първото положение за второто полувреме бе за Левски. Асими Фадига овладя топката по дясното крило, дриблира към центъра и стреля от далечно разстояние, но ударът бе твърде слаб и бе уловен с лекота от Наумов.

ЦСКА 1948 отговори с идентична ситуация, но и с гол. В 59-ата минута Педриньо опита диагонален удар от далеч и го изпълни по перфектен начин, изпращайки топката в ъгъла за 1:0.

Левски отговори с красива атака отляво. Ел Джемили финтира съперник и изведе по крилото Цунами, който центрира по земя и намери Патрик-Габриел Галчев на далечна греда. Ударът на българския национал обаче беше неточен.

ЦСКА 1948 остана с човек по-малко в 80-ата минута. Юношата на "сините" Антонио Вутов ритна Пламен Андреев в лицето в борба за топка и бе изгонен от игра след видеопреглед.

Левски създаде положение само пет минути по-късно, след като Ел Джемили подаде на Галчев зад гърба на отбраната и той намери Роналдо на чиста позиция край дузпата, но бразилецът стреля покрай вратата.

Това бе последното чисто положение в мача и ЦСКА 1948 спечели двубоя срещу Левски с 1:0.

ЦСКА 1948 - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Педриньо (59)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 23. Емил Виячки, 8. Педриньо, 28. Неделко Пишчевич, 24. Ерденис Гурища, 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов, 87. Симеон Петров, 15. Симеон Василев, 11. Бирсент Карагарен, 18. Ивайло Чочев (к);

Резерви: 33. Генадий Ганев, 39. Парвиз Умарбаев, 91. Райън Бидунга, 7. Талис, 17. Никола Илиев, 26. Аерон Зинга, 99. Радослав Кирилов, 6. Стив Фуртадо, 20. Антонио Вутов;

Треньор: Николай Панайотов;

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (к), 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 37. Дарлан, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига, 7. Роналдо;

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев;

Треньор: Николай Костов;