3. Нова гръмка загуба на Лудогорец в контрола

Нова гръмка загуба на Лудогорец в контрола

Отборът на Ивайло Петев бе разбит с 1:4 от тумънския Петролул

Отборът на Лудогорец допусна ново поражение в предсезонната си подготовка. Този път футболистите на Ивайло Петев бе разбит с 1:4 от звършилия трети в изминалия сезон в първенството на Румъния и носител на Купата на страната тим на Петролул Плоещ.

Наказателната акция на румънците започна още в 6-ата минута, когато Юнес откри резултата. Футболистите на Лудогорец се опитаха да отговорят, но при една добра атака в 10-ата минута последователно Мирослав Иванов и Мишел Платини пропуснаха да отбележат.

В 11-ата минута защитникът на шампионите Барт се контузи много лошо. При борба за висока топа бранителят бе ударен в лицето и има съмнение за счупване на носа.

За сметка на това, три минути по-късно, резултатът вече беше 0:2. След далечен удар на Грозав, вратарят на разградчани Чворович не резгира по най-добрия начин и топката се озова в мрежата му за втори път.

В 22-ата минута Лудогорец успя да намали резултата. След чудесен пробив на Кайсара отдясно, той центрира в наказателното поле на Петролул към Михаил Александров, който от 10 метра прати топката във вратата на Печаня.

До края на първото полувреме Лудогорец бе по-добрият отбор на терена, но Платини на два пъти пропусна да изравни.

Втората част започна по-добре за тима на Ивайло Петев и още в 47-ата минута Мишо Александров нацели градата. В 56-ата минута обаче, пти първото си достигане до наказателното поле на Лудогорец, Петролул отново си върна преднината от два гола. Голмайстор за румънците отново бе Юсуф, който от воле направи резултата 1:3.

Две минути по-късно нова греда спаси вратаря на Петролул Печаня. След много добро на Ешпиньо от пряк свободен удар топката срещна десния страничен стълб на ръмунската врата.

В следващите минути разградчани отново стояха по-добре на терена, но не успяха да реазлизират възможностите си. Проуски направиха Марселиньо и Платини. И въпреки по-добрата игра на Лудогорец, в 84-ата минута страхотно изпълнение от пряк свободен удар на Гилерме отново завари Чворович неподготвен.

В последните секунди на двубоя Лудогорец получи възможност да изпълни непряк свободен удар, след като защитник на румънския тим върна топката назад към вратаря, а той я хвана с ръце. Роман Безяк застана зад топката, пусна пас към Милисавлиевич, който от три метра прати топката над вратата.

Това е второ поражение за шампионите в контролите им през лятото, след загубата от Риека с 1:3 преди няколко дни.

Състав на Лудогорец: Чворович, Кайсара, Барт (Мантула 14‘), Моци, Витиня, Дяков (Бургзорг 73‘), Златински (Марселиньо 46‘), Ешппиньо (Милисавлиевич 64‘), Иванов (Ернандес 64‘), Александров (Кишада 73‘), Платини (Безяк 64‘)

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА