3. Нова родна евроидиотия: Грандиозен провал за Лудогорец в Молдова (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нова родна евроидиотия: Грандиозен провал за Лудогорец в Молдова (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският шампион изхвърча от Европа след втора загуба от Милсами и остава капо от началото на сезона

Българският шампион Лудогорец преживя най-големия срам в кратката история на своите евроучастия, след като отпадна още във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Новият наставник Бруно Рибейро се провали с гръм и трясък, защото допусна трета поредна загуба в три официални мача и загуби реванша срещу Милсами с 1:2 в Молдова. Така Лудогорец допусна най-ранното си отпадане в Европа с общ резултат 1:3 след шокиращата загуба в Разград с 0:1 и приключва с евротурнирите още през юли.

Разградчани изпускат възможността да спечелят около 10 млн. евро чрез влизане в групите на Шампионска лига или Лига Европа и ще концентрират усилия изцяло в родната футболна действителност. "Орлите" разшириха "географията" на българските провали в Европа и вече смело могат да се наредят до Левски, ЦСКА и Литекс в графата с най-срамни издънки, където досега стояха провалите срещу знайни и незнайни тимове като Иртиш, Мура, Зимбру, Тампере, Йелгава и т.н.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Лудогорец натисна от самото начало на спортния комплекс на град Орхей, където феновете на Милсами се бяха качили по покриви, дървета и автомобили, за да наблюдават гратис мача на стадиона с едва една трибуна. За разлика от първия мач, отборът на Бруно Рибейро създаваше доста на брой добри ситуации, но ги пропиляваше една след друга с лека ръка.

Вандерсон изскочи на върха на атаката в 5-ата минута и шутира ниско покрай дясната греда. Мисиджан имаше неуважени претенции за дузпа, после отново се измъкна на десния фланг след двойно с Вандерсон, ала от малък ъгъл би от външната страна на мрежата.

Вандерсон беше много активен и центрира меко за Марселиньо зад защитата, плеймейкърът обаче от 4-5 метра пред вратата с глава би право във вратаря Мицу.

Милсами разчиташе на далечни пасове към тарана Буд и на изстрели от далечна дистанция. Именно с такъв удар от над 30 метра Кожокари матира Владо Стоянов, който имаше късмет, че кълбото мина на сантиметри от дясната греда.

Кишада се обърна и стреля право във вратаря, мерникът изневери на Марселиньо и все пак добрата игра на разградчани се увенча с гол след чудесна комбинация. Кишада получи в наказателното поле, пусна вдясно за Марселиньо, който бе пресрещнат от вратаря и плеймейкърът хитро чукна до себе си за Вандерсон, който нямаше проблем да вкара отблизо без вратар за 1:0 в 27-ата минута.

„Зелените” още се радваха на гола, когато заспаха в защита, Йордан Минев покри засадата и Буд излезем сам срещу вратата, Владо Стоянов изби диагоналния му удар, но никой не пазеше Георге Андроник и той спокойно прати с глава в мрежата на добавка за 1:1. Така авансът на Лудогорец оцеля само минута и Милсами пак имаше предимство в общия резултат.

Владо Стоянов изглеждаше доста разконцентриран и на два пъти се намеси неумело при елементарни топки, а след половин час игра Белак се опита да го прехвърли от тъчлинията на центъра и не бе никак далеч от успеха.

След бързо разменените голове съдията Едвартсон от Норвегия даде минута почивка за вода заради температурата от 29 градуса, а и след тази кратка пауза Лудогорец продължи с пропуските. Кишада отлично финтира съперник с тяло и подаде вляво за Вандерсон, който остана сам срещу вратаря, но Мицу изби удара му с една ръка.

Втората част стартира с една от малкото хубави атаки по земя на Миласми, но нямаше кой да засече центрирането отляво. Лудогорец отвърна на свой ред с опасно центриране, ала Вандерсон се размина и не можа да засече с глава.

Капитанът Дяков получи дежурния си жълт картон, а Миласми пропиля златна възможност да поведе и Буд не нацели добре топката с десния крак след хубаво центриране на Патраш от дясното крило.

Молдовците постепенно се прибираха все по-близо до своята врата и головите положения за Лудогорец намаляха. Креативността даде резултат в 68-ата минута, когато Кишада копна за Мисиджан зад защитата, холандецът обаче реши да прехвърля вратаря и качи върху мрежата зад напречната греда.

Бруно Рибейро опита да промени хода на мача с включването на новите попълнения Лукоки и Чунчуков, а Лудогорец получи и числен превес в 72-ата минута, когато капитанът на Милсами Андрей Кожокари бе изгонен с втори жълт картон за грубо нарушение срещу Марселиньо.
Милсами не само че не рухна с човек по-малко, ами успя да излъже Лудогорец и отново да го победи. В 89-ата минута трите резерви на Милсами матираха защитата на гостите, Заричнюк пусна за Болохан по левия фланг, той центрира на втора греда и Раку простреля Стоянов с нисък удар за 2:1.

Въпреки цели осем добавени минути на втората част, Лудогорец бе в пълен шок и не успя дори да изравни до края, което му донесе трета поредна загуба за сезона, втора срещу молдовците и срамно отпадане от евротурнирите.

Горчивият хап остана за Лудогорец, а приказката продължава за Милсами, който вероятно ще се изправи срещу Венци Христов и албанския шампион Скендербеу в третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Актьорът, изиграл Гунди, ще бъде специален гост на Ботев Пловдив - Левски

Актьорът Павел Иванов, който играе Георги Аспарухов, във филма "Гунди - Легенда за любовта" ще бъде специален гост на мача между Ботев Пловдив и Левски

Ветераните на Левски победиха Хасково на турнир в памет на Александър Костов

Ветераните на Левски победиха с 3:2 Хасково в демонстративен мач от турнира в памет на легендарното крило Александър Костов

Томаш: Ако си мислим, че сме голямата работа, ще имаме проблем

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде пресконференция преди домакинството на Септември

Илиан Илиев: Треньорът има доста изисквания

Халфът на ЦСКА – Илиан Илиев-младши, сподели очакванията си преди домакинството на Септември София в събота

БФС и НСА сключиха споразумение за сътрудничество

Ректорът на Национална спортна академия, проф. Красимир Петков и президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов подписаха договор за сътрудничество

ЦСКА задържа Линдсет с двойна заплата

Ръководството на ЦСКА ще предложи двойна заплата на Джонатан Линдсет

Балъков и Акрапович варианти за Хебър

Не едно или две, а цели 15 имена се борят за треньор на Хебър

Славия следи ситуацията с вратар на ЦСКА

Славия следи ситуацията с вратаря на ЦСКА Димитър Евтимов и е възможно "белите" да го привлекат като свободен агент през зимата