3. „Нови” голове носят първа победа на Черно море

„Нови” голове носят първа победа на Черно море

"Моряците" надделяха с 2:1 с голове на Тиаго и Дончо Атанасов

Черно море стартира сезон 2010/11 в първенството на „А” група с победа над гостуващия на стадион „Тича” отбор на Пирин. Попаденията за „моряците” отбелязаха новите попълнения на тима Марко Тиаго и Дончо Атанасов, които освен това днес осъществиха и официалните си дебюти за варненци.

Срещата започна с лек превес в полза на Пирин, но до 20-ата минута домакините вече бяха успели да осъществят контрол върху играта, а бразилският защитник Тиаго опита късмета си от далечно разстояние. Защитникът успя да порази целта в 24-ата минута, когато се възползва от разбъркване в наказателното поле на Пирин след центриране от корнер.

След половин час игра Пирин достигна до най-чистото си положение, след като Руслан Иванов нацели напречната греда на домакините. След паузата гостите продължиха да търсят подстъпи към вратата на Пиргов. Руслан Иванов и Кондев изпитаха реакциите на вратаря на Черно море, но той се представи на ниво и не допусна гол в мрежата си.

В 60-ата минута Даниел Георгиев с поредния си пробив намери пространство, след което топката бе отклонена от Стоянов и попадна в Дончо Атанасов. Той се възползва от ситуацията и успя да прати топката покрай Макенджиев за 2:0. Адемар пропусна още две възможности да покачи в рамките на една минута.

Пирин достигна до почетен гол в първата минута от добавеното време на срещата. Борис Кондев получи топката на удобна позиция и с хубав диагонален удар.

Черно море – Пирин 2:1