3. Новият Пирин изхвърли безобразния ЦСКА от Купата на България след дузпи на "Армията"

Пирин (Благоевград) отстрани ЦСКА от турнира за Купата на България. 3 000 привърженици освиркаха „червените” след поражението. Мачът завърши 1:1 след редовните 90 минути и продълженията. Маркиньос даде преднина на „армейците” в 58-ата минута, а Спас Делев изравни в 70-ата.

Пирин (Благоевград) отстрани ЦСКА от турнира за Купата на България. В ¼-финален двубой от надпреварата, игран на стадион „Българска армия”, „орлетата” надделяха след изпълнение на дузпи и се класираха за полуфиналите. Мачът завърши 1:1 след редовните 90 минути и продълженията. Маркиньос даде преднина на „армейците” в 58-ата минута, а Спас Делев изравни в 70-ата. 3 000 привърженици освиркаха „червените” след поражението.

ЦСКА започна по-активно срещата и капитанът Тодор Янчев с далечен шут се опита да затрудни Иваников, но топката не намери рамката на неговата врата. Гостите от Благоевград отговориха в 12-ата минута, когато Паланков се оказа сам в наказателното поле на „червените”, но ударът му бе неточен. В средата на първата част две добри положения се откриха пред Маркиньос. Първо той бе изведен с дълъг пас срещу Иваников, но вратарят се намеси отлично, а в следващата атака на „армейците” стреля неточно от границата на наказателното поле. Последваха нови пропуски на Тодор Янчев и Дормушали Саидходжа, които се опитаха с глава да затруднят Иваников. В края на първата част „червените” се развихриха и последваха няколко добри положения пред вратата на Пирин. Изстрел на Маркиньос мина на сантиметри покрай гредата, а в последствие и Йордан Тодоров не успя да намери целта. Така първата част завърши при нулево равенство. Любопитен факт бе номерът, с който излезе защитникът на ЦСКА Иван Иванов. През първия полусезон той носеше 10-ката в тима, а през пролетния - екипа с номер 15.

Пет минути след началото на втората част „армейците” стигнаха до най-чистото си положение до този момент. Саидходжа проби по лявото крило, центрира към Тодоров, който шутира, но Иваников отрази неговия шут. Топката отново попадна в Тодоров, който подаде към Маркиньос и бразилецът за малко не счупи страничната греда. Именно халфът на домакините откри резултата в двубоя след 58 минути игра, като разстреля Иваников след центриране на Йордан Минев. 5 минути по-късно Саидходжа излезе на отлична позиция, но топката мина на сантиметри покрай вратата. В 70-ата минута Спас Делев получи отличен пас зад защитата на ЦСКА и с много хубав удар извън наказателното поле направи безпомощен Ивайло Петров за 1:1. „Червените” отговориха моментално, като 5 минути след изравнителното попадение Тодоров бе близо до втори гол, но топката не намери мрежата зад стража на Пирин.

След като мачът завърши 1:1 В редовното време, двубоят трябваше да се реши след две продължения от по 15 минути. В края на първото Саидходжа стреля с глава, а топката като по чудо не попадна във вратата на Пирин. В следващата минута Руи Мигел стреля опасно от границата на наказателното поле, но Иваников бе на своя пост. В 110-ата минута футболистът на Пирин Слави Коцев протестира след отсъждане на страничния рефер и Антон Генов го изгони от игра, показвайки му втори жълт картон. Все пак нулевото равенство се запази и мачът трябваше да се реши след дузпи. При тях Наков, Хазуров, Пеев, Паланков, Галчев не сгрешиха за Пирин, а Тодоров, Саидходжа и Тошев вкараха за „червените”. В грешник за тима се превърна Маркиньос, чийто удар бе спасен от Иваников.

ЦСКА – Пирин 1:1 (3:5 след дузпи)
1:0 Маркиньос 58’