3. ОБЗОР: Четири поред изстреляха Миньор на върха във Втора лига

ОБЗОР: Четири поред изстреляха Миньор на върха във Втора лига

Спортист разби Септември насред София, вижте резултатите от днешните мачове

Миньор (Пк) записа четвърта поредна победа и оглави класирането във Втора лига. "Чуковете" спечелиха с 3:0 гостуването си на Литекс от 17-ия кръг. По този начин тимът на Христо Янев се възползва от издънката на Етър, за да стъпи на върха. "Болярите" загубиха с 0:2 от Марица, въпреки че близо час играха с човек повече. Миньор има 38 точки, с една повече от Етър и Хебър, който утре гостува на Лудогорец II.

Два гола за успеха на перничани в Ловеч наниза Божидар Васев, а един добави юношеския национал Емил Ценов. Домакините пък играха близо час с човек по-малко, тъй като Джейхан Зайденов получи директен червен картон в средата на първата част.

Монтана победи с 1:0 Струмска слава като гост и продължава да се катери нагоре в класирането. В герой за отбора на Светлан Кондев се превърна Росен Кръстев, който намери мрежата на домакините в 83-ата минута. Така Монтана събира актив от 28 точки в класирането, но засега е далеч от четвъртото място, което дава право на участие в бараж за efbet Лига.

Спортист (Своге) разби с 3:0 Септември (София) на стадиона в столичния квартал Драгалевци. Тон за изненадващия успех на гостите даде капитанът им Божидар Стойчев, който вкара след разбъркване в наказателното поле при изпълнение на корнер. В 34-ата минута Дуде Ндонгала направи 2:0 за Спортист. Бившето крило на Ботев (Пловдив) и Дунав шутира от границата на наказателното поле, а вратарят Николай Банков не можа да реагира. В средата на второто полувреме Кирил Янакиев покачи на 3:0 за "шоколадите" с хубав изстрел в далечния ъгъл.

Срещата между Нефтохимик и Марек пък пропадна заради отнетния лиценз на бургаския тим.