3. ОБЗОР: Дунав и Струмска слава на върха във Втора лига

ОБЗОР: Дунав и Струмска слава на върха във Втора лига

Третият кръг започна с 14 гола в 5 мача

С общо 14 гола в първите 5 изиграни мача започна програмата на третия кръг от футболната ни Втора професионална лига.

Срещите Витоша (Бистрица) – Етър (Велико Търново) и Спортист (Своге) – Монтана предложиха 8 от попаденията, тъй като приключиха при равенства 2:2.

Ремито в Бистрица даде шанс на Струмска слава и Дунав да оглавят временното класиране.

Новаците от Русе се възползваха и надвиха с 2:1 гостуващия Марица (Пловдив), за да съберат 7 точки и да превземат върха поне до неделя, когато Спартак (Плевен) приема Янтра.

"Драконите" са с голова разлика +3, каквато вече има и Славата след минимален домакински успех 1:0 над дублиращия отбор на Лудогорец.

Антон Тунгаров донесе трите точки на своите с гол в 48-ата минута и те също имат колкото Дунав - 7.

Досегашният лидер Спартак, както и новакът Крумовград, са с по 6, но и мач по-малко от новите водачи в класирането.

Пети с 5 точки пък е Етър (Велико Търново), който игра с човек по-малко, пропусна дузпа и изостваше с 0:2 от Янтра до почивката, но в крайна сметка стигна до равенство 2:2.

Novsport.com проследи развитието на всички съботни двубои в реално време, а ето и как завършиха те: