3. ОФК Пирин взе пирова победа над Витоша (Долна Диканя)

ОФК Пирин взе пирова победа над Витоша (Долна Диканя)

"Орлетата" победиха с 4:1, но доиграха мача с 9 души

Футболистите на ОФК Пирин постигнаха категорична победа с 4:1 над Витоша (Долна Диканя) днес на стадион „Христо Ботев”. Победата изкачи "зелените" с три точки по-близо до вече бившия водач в класирането Витоша Бистрица, който загуби от Сливнишки Герои, а временното водачество в групата пое Марек след победа с 4:0 над Германея.

Победата за пиринци днес обаче даде свидни жертви, след като за два жълти картона бе изгонен Мурад Ибраим, който ще пропусне гостуването в неделя срещу Рилски Спортист в Самоков. Антонио Хаджииванов пък отново получи болки в старата си травма и е също под въпрос.

На всичкото отгоре главният рефер на срещата изгони по неясни причини старши треньора на благоевградчани Йордан Боздански.

Самата среща започна идеално за Пирин, след като именно Ибраим бе точен от пряк свободен удар още във втората минута за 1:0. Дежурният голмайстор Методи Костов бе точен за 2:0 от дузпа в края на първата четвърт, а гостите върнаха едно попадение след добра контра в края на полувремето.

Втората част отново започна взривно за "зелените", които отбелязаха още в 46 минута чрез Благов. В последните 20 минути мачът тотално се обърка, след като Ибраим бе изгонен за втори нелеп жълт картон, а Хаджииванов се контузи десет минути преди края.

Именно той бе автор на последното попадение, след като остана очи в очи с вратаря на гостите и го прехвърли в 69-та минута.

Хубавата новина от днес за пиринци бе, че в игра се завърна излекувалият се от контузия Божидар Васев, който успя да пропусне чисто положение в края на мача.

Рибарски: Знаехме, че ще имаме шансове и ги оползотворихме