3. Охена и Манга се вихрят при разгром на Берое над Созопол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Охена и Манга се вихрят при разгром на Берое над Созопол (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Зелените" победиха с 5:1 в контролна среща

Берое победи с 5:1 Созопол в контролна среща, играна на спортна база „Берое“.

През първата част „зелените“ повдоха с два гола. Още след 35-40 секунди Георги Динков намери с дълъг пас Александър Колев в накачателното поле, където Георги Хашев извърши фаул и съдията отсъди дузпа. Александър Колев застана зад топката и бе точен за 1:0.

В 14-ата минута Веселин Пенев центрира от ляво, Хашев изби с глава, топката премина по другия фланг, от където Венцислав Василев отново центрира, но този път по земя, а Ерик Почански засече с едно докосване в мрежата за 2:0.

Втората част също започна с ранен гол за беройци. В 47-ата минута Борислав Цонев намери Емин Ахед на скорост по левия фланг. Юношата на Берое центрира в малкото наказателно поле където играчът на проби Карлос Охене се извиси над всички и отбеляза с глава за 3:0.

Резултатът стана 4:0 в 54-ата минута когато Манга се освободи много добре и успя да центрира към точката за изпълнение за дузпа за Карлос Охене, който отбеляза втория си гол с фланелната на Берое.

При много добра атака Карлос Охене намери Маркитос в 70-ата минута, който пусна чудесен извеждащ пас за Давид Манга. Французинът си поведе отлично топката и от малък удар се разписа за 5:0.

В 77-ата минута Карлос Охене и Маркитос разиграха с двойно подаване, след което първия намери на скорост Борислав Цонев. Той стреля от движение, но топката мина встрани от целта. Страхотна атака направи „Берое“ в 82-ата минута като Давид Манга отне отлично топката от бранител, но си я поведе силно напред. Все пак французинът центрира за испанецът Маркитос на втора греда, който стреля триково, но топката мина покрай целта.

Гостите стигнаха до попадение в ответната атака когато Емин Ахмед сгреши връщайки топката с глава към Михаил Михайлов, но кълбото попадна в пласирания добре Диян Христов, който дебнеше там и овладя преди вратаря и насочи точно за 5:1.

Следващият мач на Берое е срещу Локомотив (Горна Оряховица), а двубоят ще е в Пловдив на 12 септември, понеделник, от 20:00 часа.

5:1 Диян Христов 83′

Берое: 1. Михаил Михайлов – 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (46′ – 13. Емин Ахмед), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев (46′ – 17. Педро Маркеш) – 33. Том (46′ – Карлос Охене), 4. Кохей Като (46′ – 8. Васил Панайотов) – 11. Неманя Милисавлевич (46′ – 10. Станислав Дрянов), 91. Ерик Почански (46′ – Борислав Цонев), 9. Радослав Кирилов (46′ – Маркос Гарсия Барено – Маркитос) – 7. Александър Колев (46′ – Давид Манга); резерви: 12. Слави Матин, 10. Станислав Дрянов, 8. Васил Панайотов
Старши треньор: Александър Димтиров

Созопол: 88. Свилен Нотев, 5. Петко Ганев, 2. Ангел Делиев, 69. Георги Хашев, 66. Стоян Мантаров, 22. Станимир Матев, 8. Антони Иванов, 23. Михаил Георгиев, 11. Мустафа Мустафа, 32. Критиян Тафранджийски, 12. Мирослав Радев (1. Петко Пашов, 14. Георги Радев, 18. Диян Христов, 21. Станимир Баев, 3. Иван Янчев, 96. Борислав Борисов, 93. Христо Каймакански)
Старши треньор: Румен Димов

Жълти картони: Венцислав Василев (33′ – груб фаул), Педро Маркеш (65′ – разкарване на топката) [„Берое“]; Станимир Матев (5′ – груб фаул), Мирослав Радев (5′ – оспорване на съдийско решение), Георги Хашев (75′ – груб фаул), Диян Христов (79′ – груб фаул) [„Созопол“]

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч