3. ОКОНЧАТЕЛНО: ЦСКА без двама чужденци срещу Левски

ОКОНЧАТЕЛНО: ЦСКА без двама чужденци срещу Левски

Юноша на Ливърпул се завръща в строя на „армейците“ за дербито

Адалберто Пеняранда и Жул Кейта ще останат извън сметките на Бруно Акрапович и за вечното дерби.

Венецуелецът изпадна в немилост през последните седмици и все още не е играл в шампионатен мач след идването на новия наставник.

Неслучайно на въпрос за 23-годишното крило през уикенда босненецът заяви: "В състава са тези, които дават всичко от себе си".

Пеняранда бе титуляр само срещу Ботев (Ихтиман) за купата, но игра под всякаква критика и бе сменен в 57-ата минута. После срещу Йънг Бойс на "Васил Левски" получи 15 минути като резерва, но отново не се отличи с нищо.

Пеняранда пристигна заедно с Джером Синклеър под наем от английския Уотфорд в последния ден на трансферния прозорец. До момента е играл общо в 5 мача, без да отбележи гол - има два двубоя в Първа лига, един за купата и два в Лига Европа.

Настоящата ситуация около венецуелеца обаче поставя въпроси около бъдещето му на "Армията". Макар да е преотстъпен до края на сезона, не е изключено да има развитие около ситуацията с него още през зимата.

Сред 18-те за Левски обаче се завръща оздравелият Джером Синклеър. Юношата на Ливърпул пропусна последните 4 мача на ЦСКА поради заболяване. От вчера пък тимът поднови тренировки, след като в понеделник Акрапович даде почивен ден на играчите. Заниманията на червените са вечерни и са съобразени с началния час на дербито - 18:00 ч.

Фланговият нападател Жул Кейта със сигурност пропуска петъчния сблъсък с Левски. 22-годишното дясно крило бе пуснат в почивка в началото на месеца по неприятен повод. Неговият брат почина и Кейта трябваше да се прибере при своето семейство в родината си Гвинея. От отбора пък го подкрепиха, излизайки с фланелки с надпис "Жул, ние сме с теб” в мача с Ботев Пловдив в Коматево преди десет дни.
Футболистът обаче няма да се връща повече в България през тази година, а ще се включи направо в зимната подготовка на червените. За последно той игра при домакинството на Йънг Бойс в София за Лига Европа на 26 ноември, когато се появи като резерва в добавеното време.

22-годишният Жул Кейта пристигна на "Армията" през лятото под наем от Ланс. За първенство записа 10 мача и 1 гол - при равенството 2:2 с Лудогорец. Той бе на терена и в 6 срещи от ЛЕ, като в тях също се разписа веднъж, реализирайки третия гол срещу Б36 Торсхавн за победата с 3:1.
Добрин Гьонов: Всяко начало си има край