3. Орел победи Левуново в контрола

Орел победи Левуново в контрола

Над 200 зрители изгледаха мача, Полковника обяви, че е доволен от играчите си

На отлично подготвения терен в село Левуново се игра контролния мач между местния Левуново-2014 и Орел Лебница, участници в областна група Струма-1.

Над 200 зрители от района, дойдоха да наблюдават този двубой, и имаше защо. В отбора на Орел Лебница играят много известни футболисти, преминали през именити футболни клубове, между които Марио Гутев-бивш юноша на ЦСКА, за последно играл в Малеш Микрево, Васил Ташев, Илия Каталски, Николай Стоянов и други, водени от наставника Александър Русков, играл в професионалния футбол в отборите на Малеш Микрево, Вихрен Сандански и Чавдар Етрополе.

Срещата започна с лек превес на гостите. По две голови положения проиграха футболистите на двата отбора през първата част на срещата. Веднъж и страничната греда помогна на вратаря на Орел Крум Христов след удар на Иван Михов от домакините.

След подновяването на играта домакините се възползваха от груба грешка отзад на гостите и откриха резултата. Правеше се всичко възможно възпитаниците на Александър Русков да променят нещата на терена. В 53-та минута Боян Боянов изравни за 1:1. Вторият гол в срещата в 76-та минута отбеляза Илия Каталски от отбора на гостите за 1:2.

Следващият трети контролен мач от лятната подготовка на отбора на Орел ще бъде в събота или неделя на стадиона в Лебница срещу Граничар Кулата.

„Доволен съм  много от играта на всичките наши 19 футболисти, които взеха участие в този двубой. Теренът бе отлично подготвен от страна на домакините, посрещнаха ни много добре, играта им бе интересна, разнообразна и без грубости. Колегата Костадин Миндов е изградил един много добър отбор – този на Левуново-20154, и ако играят така, ги очакват успехи през новото първенство на областната група Струма-1”, сподели президентът на Орел Лебница Васил Джибов-Полковника.