3. Орлетата-ветерани победиха Беласица на “Цар Самуил”

Орлетата-ветерани победиха Беласица на “Цар Самуил”

Така Пирин ще срещне Вихрен Сандански за Купата

Само три отбора изявиха желание за участие в областното първенство за ветерани по футбол.

По жребий първия мач трябваше да се играе между отборите на Беласица Петрич и Пирин Благоевград.

Победителят от двубоя ще премери сили с отбора на Вихрен Сандански, който почиваше, за да се определи представителят на област Благоевград в по-нататъшната фаза.

На стадион Цар Самуил в сряда се срещнаха ветераните на Беласица Петрич и Пирин Благоевград.

Първи откриха резултата гостите  в 10-та минута с попадение на бившия футболист на Беласица и Пирин Георги Даскалов. В 12-та минута Васил Чергов изравни резултата за 1:1.

В 53-та минута отлично ръководещия мача главен съдия Павел Любенов показа червен картон на Атанас Николов от Пирин за удар без топка в игрова обстановка. Така отборът на Пирин доигра срещата с човек по-малко.

Съгласно регламента се стигна до изпълнение на дузпи. По-точни от бялата точка бяха ветераните на Пирин и с общ резултат 6:5 продължават по пътя за Купата, като следващия противник ще им бъде Вихрен Сандански. Този финален мач ще се играе в Благоевград.

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч