3. ОТ 0:2 до 3:2! Вратар вкара за България на старта на европейското

ОТ 0:2 до 3:2! Вратар вкара за България на старта на европейското

Бихме Португалия на мини футбол с гол на Димитър Каров

Впечатляваща победа за България на старта на Европейското първенство по минифутбол в Сараево. "Лъвовете" тръгнаха на големия форум с обрат от 0:2 до 3:2 срещу Португалия в мача от своята група Е, където са още Сърбия и Грузия.

Жоао Сантош (13') и Тиаго Лапа (25') дадоха аванс на "мореплавателите", но след почивката дойде внушителното представяне на трикольорите.

Първо Добрин Петров получи топката отляво и отправи прострелно центриране към далечната греда, където Николай Маринов отблизо вкара за 1:2.

В 42-рата минута появилият се като резерва вратар Димитър Каров намери Денис Иванов, който с едно докосване матира съперника за - 2:2.

Именно Каров остави Португалия с празни ръце в последната минута на двубоя. Стражът бе оставен да стреля от центъра на терена, а ударът му влетя в мрежата на противника.

В другата среща от група Е Грузия и Сърбия завършиха 2:2. Утре от 19:15 часа българите ще изиграят втората си среща от турнира с тима на Грузия. Третият мач в потока е на 4-и юни срещу Сърбия, също с начален час 19:15 часа.