3. Отказал подкуп на Левски прати Славия на 1/8-финал за Купата

Отказал подкуп на Левски прати Славия на 1/8-финал за Купата

„Белите” взеха рутинна победа в Разград, надделявайки над Лудогорец с два гола на Николай Божов в мач от 1/16-финалната фаза на турнира

С две попадения на отказалия се от футбола заради поискани от Левски 10 хил. лв. – Николай Божов*, отборът на Славия се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, надигравайки Лудогорец в Разград с 2:0.

Нападателят на столичани откри резултата още в 18-ата минута на двубоя, след като бе изведен в коридор от Димитров и от малък ъгъл прати топката зад капитана на домакините Григоров.

Две минути преди почивката отново бившият стрелец на Вихър (Горубляне) и столичния Академик разстреля стража на Лудогорец, вкарвайки второто си попадение в срещата, след като преодоля технично бранител на домакините.

Малко след подновяването на играта пък нервите на Гинев не издържаха и той посегна към противников състезател без топка, което доведе до директен червен картон за защитника на Лудогорец и на практика окончателно предреши изхода на двубоя.

Имаше време и за Георги Христов да се разпише, но вместо това юношата на Марица се отчете с пропуск.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Лудогорец: 23. Григоров (к), 20. Тренков, 25. Комитов, 14. Гинев, 3. Граматиков, 6. Анев, 19. Шакиров, 11. Димов, 24. Рамзи, 10. Салих, 17. Р.Каптиев

Славия: 12. Петров, 21. Дяков (к), 15. Богданов, 2. Дреновички, 19. Барбоса, 7. Илиев, 24. Цачев, 77. Пеев, 17. Божов, 9. Г.Христов, 20. Димитров

*Източник: Уикипедия