3. Отлични вратарски намеси оставиха Малкото столично дерби без победител (видео)

Отлични вратарски намеси оставиха Малкото столично дерби без победител (видео)

Райс Мболи и Юлиян Левашки блеснаха при 0:0 между Локо (София) и Славия в „Надежда”

Отборите на Локомотив (София) и Славия завършиха наравно 0:0 в столичното дерби от 26-ия кръг на родната „А” група. Като цяло „железничарите” имаха известно предимство в мача, но головите положения бяха по равно. Двамата вратари Райс Мболи и Юлиян Левашки обаче направиха отличен мач и отказаха нападателите срещу себе си. Точката обаче не топли нито един от двата отбора. Локомотив отново не победи и остави под въпрос класирането си в топ 3, а Славия също не успя да вземе важни точки, с които да атакува тройката.

Домакините започнаха по-силно срещата и можеха да поведат още в 6-ата минута. Христо Златински центрира от фаул, Добрев стреля с глава, топката срещна гредата, след което попадна в Дзеферович, който обаче от около 3 метра не успя да я вкара в опразнената врата. По-добрата игра на „железничарите” продължи и се наложи Райз Мболи да спасява последователни удари на Митев и Иво Димитров.

В 21-ата минута при втория си опит Данаил Митев, известен с прякора си Дънди Крокодила, бе далеч по-опасен. Той стреля мощно с левия крак от ъгъла на наказателното поле, но Мболи боксира уверено. В 36-ата минута пък Дерек Асамоа бе близо до гола. Ганаецът засече с глава фалцово центриране на Камбуров от дясно, но ударът му премина на около половин метър от левия страничен стълб.

Едва в 41-ата минута дойде и първото положение за гостите. Георгиев изведе Жуниор зад защитата на Локомотив, топката обаче избяга на бразилеца, който опита центриране от малък ъгъл, а коженото кълбо кацна отгоре на напречната греда. Минута преди края на полувремето пък пред вратата на Мболи стана истинско меле, но удари на Златински и Митев бяха блокирани от защитници в бяло, които предотвратиха сигурно попадение в своята мрежа.

Второто полувреме бе далеч по-слабо като качество от първото, а головите положение тотално липсваха. Все пак „железничарите” бяха по-добрият тим на терена и имаха леко превъзходство, но за сметка на това Славия имаше по-опасните положения. В 61-ата минута Дани Пеев центрира от дясно на главата на Тодор Колев, който стреля мощно, но Левашки спаси своя отбор.

Следващата ситуация за гол дойде едва в 85-ата минута и бе отново в актива на „белите”. Жуниор пробва силен удар с десния крак по диагонала, който обаче бе спасен от блестящия Левашки. В крайна сметка резултатът остана непроменен и взеха по една точка.

С нея Локомотив остава на второ място с 58 точки, на 6 зад лидера Литекс и на 4 пред третия ЦСКА, а двата отбора излизат един срещу друг по-късно днес. Славия пък е на пета позиция с 46 точки, на 1 зад 4-ия Левски.