Отново малтийски мъки за Левски - "сините" с равен срещу шестия в класирането (ВИДЕО)

След загуба и победа, момчетата на Делио Роси записаха и хикс на "Та'Али"

Левски стигна до равенство 2:2 в третата си контрола на малтийска земя, в която се изправи срещу шестия в местния шампионат полупрофесионален клуб Флориана. На националния стадион "Та'Али", домакините поведоха с два гола до 26-та минута, но българският тим стигна до частичен обрат.

Срещата започна по-активно за Флориана и още във втората минута Митрев трябваше да се намеси, за да спаси вратата си от гол извън наказателното поле. В 12-та минута обаче Жуниор Кабрал откри след точен удар от пеналтерията. В 26-та пък той удвои аванса на своя тим, след като получи подаване отляво и с техничен удар излъга Митрев.

Постепенно Левски успя да намери своята игра и започна да създава повече трудности за Флориана. Така в 38-та минута Ейолфсон получи кълбото в наказателното поле, финтира противников защитник и с мощен удар намали резултата.

На почивката Делио Роси направи цели осем промени в състава си, които сякаш дадоха нужния ефект. В 67-та минута хубаво попадение от дъгата на наказателното поле, дело на един от влезлите като резерва Станислав Костов, оформи и крайния резултат в проверката.

В 84-та минута Флориана отбеляза гол, но той беше отменен заради засада, а секунди по-късно същият сценарии се разви и пред вратата на Флориана.

Така до момента "сините" имат една загуба от малтийския шампион Хибърниънс (0:3), победа срещу Волфсбергер (3:0) и днешното равенство. Следващата проверка за Левски е насрочена за 2 февруари срещу Флоридсдорфер, а последният мач за българския отбор в Малта е срещу Локомотив (Тбилиси) три дни по-късно.

Локо Пловдив разби Пирин с 4:0

Отлично представяне на "смърфовете" в Самоков

Славия с четвърти пореден успех в контролите

"Белите" надвиха Марек с 2:0

ЦСКА: Благодарим на прекрасните фенове в Банско

"Признателни сме и на домакините ни в Банско за гостоприемството, чудесните условия и отношението!", заявиха армейците след края на лагера

Юноша на Спартак Варна с първи професионален договор

Даниел Халачев сложи подпис под контракт до 2027 година

Любимец на "синята" публика свързван с Берое?

Паулиньо може да се завърне в Първа лига

Краев може да поеме към Русия?

Халфът все още няма подписан договор с друг отбор

Берое привлече Винисиус Белоти

През изминалия сезон Белоти вкара 4 гола и даде три асистенции с екипа на Бдин Видин

Ел Джемили също си тръгва от Левски

Вече се работи по сделката за офанзивния халф

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута