3. Пак нещастие за Лудогорец, гол 3 минути след края на добавеното време изхвърли разградчани от Европа (видео)

Гъргоров и Марселиньо бележат за българите, бразилецът изгонен в 57-ата минута

Българският шампион Лудогорец преживя тотално футболно разочарование тази вечер в Хърватия, след като отстъпи с 2:3 на Динамо (Загреб) с общ резултат 3:4 бе отстранен 2-ия квалификационен кръг на Шампионската лига. Първият мач на „Лудогорец Арена” миналата седмица завърши наравно 1:1.

Любопитното в този сблъсък бе, че модрите стигнаха до успеха чак в 98-ата минута, цели 3 след изтичането на добавеното от германския рефер Цвайер време. До този момент резултатът бе 2:2 и той класираше българите за следващата фаза. Заради бавене на играта от страна на Голубович и Гела обаче, Цвайер удължи времето и така Вида най-вероятно спаси главата на наставника си Анте Чачич.

Иначе Гъргоров изведе „орлите” напред в 12-ата минута, но Рукавина изравни в 33-ата. 180 секунди по-късно Марселиньо отново изведе българите напред, но в 57-ата бразилецът се превърна в грешник, след като бе изгонен за втори жълт картон за симулация.

След отстраняването на Марселиньо Динамо логично натисна здраво и стигна до равенството още 60-ата минута, когато точен бе Рукавина, след което Вида оформи крайното 3:2 в 98-ата минута.

Така Лудогорец отпадна рано от евротурнирите, а съставът на Динамо ще срещне в следващия кръг молдовския Шериф (Тираспол), където пази българинът Владислав Стоянов.

Иначе Гъргоров даде аванс на „орлите” в 12-ата минута, но в 33-ата Рукавина изравни. В 36-ата Марселиньо отново изведе гостите напред, а в 57-ата минута бразилецът бе изгонен за втори жълт картон за симулация.

Двубоят започна равностойно, въпреки първоначалните прогнози за домакински натиск на модрите. Българите пък внимаваха за пролуки в отбраната на Динамо при бързите си контраатаки, за да затруднят Келава.

Така се стигна до 12-ата минута, когато Иван Стоянов центрира остро от фаул в пеналта на Динамо, където Гъргоров изпревари пазача си и с глава изведе "орлите" напред в резултата.

След попадението домакините опитаха да натиснат, но хората на Ивайло Петев се групираха добре в половината, затваряйки максимално пространствата между отделните линии.

С напредване на времето хърватите изглеждаха все по-сковани и в 32-ата минута Гъргоров открадна една топка от Ибанес на границата на наказателното поле, но бранителят продължи да се бори и в крайна сметка успа да блокира удара на Бадема.

В ответната атака обаче Вршалко центрира меко от дясно в пеналта на Лудогорец, където Рукавина бе оставен непокрит и с глава възстанови статуквото - 1:1.

Радостта на модрите от това попадение обаче изтрая едва три минути, след като Иван Стоянов отново центрира от фаул в наказателното поле на гостите, където Вида увисна, топката стигна до Марселиньо, който овладя и с левия крак простреля Келава за 2:1. При овладяването на бразилеца обаче останаха съмнения за негова игра с ръка.

До края на полувремето Динамо опита отново да стигне до равенството, но единствено Бадел имаше една изгодна възможност, но ударът му премина над вратата на Голубович. Нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за гостите.

Вторат част стартира с хубава възможност за Самир, който в 51-ата минута засече с глава центриране отляво, но топката премина високо над вратата на Голубович.

Всичко вървеше перфектно за „орлите” до 57-ата минута, когато на Марселиньо бе показан втори жълт картон за симулация и така българите останаха с човек по-малко на терена.

И голът за Динамо не закъсня след поредица от елементарни грешки в отбраната на Лудогорец.

След този гол модрите продължиха да натискат, но бяха все така безидейни в атака и най-опасните им положения идваха след центрирания от двата фланга.

Именно при едно центриране от десния фланг в 79-ата минута Динамо можеше да се сдобие най-сетне с преднина. Тогава Барт се опита да изчисти отблизо топката след подаване на Самир, но вместо това я насочи застрашително към мрежата си, ала Голубович показа страхотен рефлекс и спаси с крак.

Немският рефер даде 5-минутно продължение на мача, но заради бавене на играта от страна на Голубович и Гела, то нарасна на цели 8. И именно в 98-ата минута Динамо отряза крилете на "орлите". Тогава след центриране от фаул в пеналта на Лудогорец, топката стигна до Вида, който я насочи с глава в мрежата на Голубович за 3:2.