3. ПАК ОТ СЪЩОТО! Левски би слабак с късен гол (ВИДЕО)

ПАК ОТ СЪЩОТО! Левски би слабак с късен гол (ВИДЕО)

Тийнейджър влезе от пейката и вкара с глава на опашкаря Етър

Левски постигна четвърта поредна победа без да допусне гол от началото на сезона у дома, след като победи опашкаря Етър (Велико Търново) с минималното 1:0 в мач от Х кръг на футболната ни efbet Лига.

Тийнейджърът Асен Митков влезе от пейката и вкара с глава в 82-ата минута единственото попадение на „Герена“, за да донесе успеха на „сините“ подобно на Рикардиньо, който преди 20 дни вкара в 94-ата минута за 1:0 над Пирин.

В събота вечер момчетата на Николай Костов отправиха над 20 удара към вратата на „болярите“, ала превърнаха в попадение само един от тях, за да съберат 19 точки и да заемат 3-ото място във временното класиране.

Гостите от своя страна остават последни с едва 4 пункта от 9 срещи и вече са в серия от 5 последователни поражения.

Левски започна мотивирано срещата и още в 36-ата секунда Уелтън изведе Джавад Ел Джемили, чийто изстрел от малък ъгъл обаче разочарова.

В 8-ата минута пък самият Уелтън отправи опасен шут, който вратарят на гостите успя да спаси, макар и с известни колебания.

Впоследствие Етър затвори пространствата в своята половина и Левски трябваше да чака до 29-ата минута, за да застраши Мартин Величков.

Тогава Кордоба засече с глава центриране от корнер, ала стражът отново спаси.

Последва лош удар на Уелтън, за да се стигне до 40-ата минута, в която „сините“ на 2 пъти имаха шанс да поведат.

Асими Фадига и Ел Джемили обаче не успяха да се възползват, за да дойде почивката при резултат 0:0.

След почивката Левски продължи да има териториално предимство, но и с лека ръка да пропуска пред вратата на Етър.

Първо Ел Джемили получи на границата на наказателното поле, но стреля далеч над вратата, а после отново той изпълни майсторски един свободен удар, ала стражът на Етър съумя с една ръка да боксира и топката кацна върху мрежата.

След това феновете на Левски прекъснаха за кратко срещата с пиротехника на трибуните.

Играта бе подновена и Патрик-Габриел Галчев пробва неточен  шут от дистанция, след което и двамата треньори направиха по една двойна смяна.

В 77-ата минута изстрел на Уелтън профуча покрай гредата на Етър, а в 81-ата на терена се появи Асен Митков.

18-годишният талант откри резултата с първото си докосване до топката, след като в 82-ата минута засече с глава центриране на Уелтън почти от аутлинията – 1:0.

До края повече попадения не паднаха, макар че Уелтън и Митков на 2 пъти бяха близо до гола в 10-минутното добавено време на срещата, след което "сините" ликуваха на "Герена".

Левски – Етър 1:0
1:0 Асен Митков (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев (к), 11 . Ел Джемили, 97. Асими Фадига, 7. Роналдо, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо;

Треньор: Николай Костов;

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 4. Георги Александров, 25. Крум Стоянов (к), 29. Янко Ангелов, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 8. Мартин Моран, 7. Кольо Станев, 70. Димо Бакалов, 14. Ивайло Димитров;

Треньор: Емануел Луканов.