3. ПЪЛЕН НАПРЕД! Черно море надви Пирин (ВИДЕО)

ПЪЛЕН НАПРЕД! Черно море надви Пирин (ВИДЕО)

"Моряците" влязоха в Топ 5

Черно море стигна до минимална победа с 1:0 над Пирин при гостуването си в Благоевград в последен мач от 21-вия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Атанас Илиев, който бе точен от дузпа в 11-ата минута.

Първите минути на двубоя в Благоевград не предложиха интересни положения пред някоя от двете врати.

В 8-ата минута лично съдияята Валентин Железов отиде да прегледа с ВАР ситуация в наказателното поле за дузпа. След прегледа Железов посочи бялата точка и зад топката застана Атанас Илиев, който прати Янко Георгиев в обратния ъгъл и даде преднина на Черно море.

В 24-ата минута Атанас Илиев пробва да засече пас на Александър Василев, но бе изпреварен от Вячеслав Велев. В 37-ата минута Велислав Василев центрира в наказателното поле, но изстрелът с глава на Мазир Сула мина покрай вратата.

В 40-ата минута Сула пробва и мощен изстрел от дистанция, но Янко Георгиев улови.

В началото на втората част Иван Длюгеров излезе да пресече дълъг пас на Андрей Йорданов към Даниил Кондраков. В 53-ата минута Янко Георгиев първоначално не се намеси достатъчно убедително след центриране от корнер, но бързо се поправи.

В 61-ата минута Бенгюзов центрира от свободен удар, а Велев можеше да засече топката, но и Дюлгеров успя да се намеси добре.

Три минути след това Иван Тасев навлезе опасно в наказателното поле, но бе спрян от Босанчич.

В 79-ата минута Иван Дюлгеров се отличи със страхотно спасяване, за да запази преднината на гостите. Отговорът на Черно море бе изстрел на Исмаил Иса, отразен от Георгиев.

В 86-ата минута Александър Василев стреля от пряк свободен, но право в стената от футболисти на Пирин.

Пирин - Черно море 0:1
0:1 Илиев 12 дузпа

Пирин: 21 Янко Георгиев, 11 Андрей Йорданов, 73 Венцислав Бенгюзов, 19 Вячеслав Велев, 14 Даниил Кондраков, 23 Димитър Тонев, 8 Дмитро Семенив, 18 Мартин Смоленски, 72 Раян Сенхаджи, 10 Славчо Шоколаров, 20 Чебраилс Макрецкис

Треньор: Христо Янев

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 3 Живко Атанасов, 15 Петар Босанчич, 6 Виктор Попов, 19 Александър Василев, 77 Стефан Велев, 10 Велислав Василев, 71 Васил Панайотов, 8 Мазир Сула, 11 Алекс Фернандес, 9 Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)