3. ПЪЛЕН НАПРЕД: Локо Сф мина и през Септември (ВИДЕО)

ПЪЛЕН НАПРЕД: Локо Сф мина и през Септември (ВИДЕО)

„Железничарите“ с класика в столичното дерби, Димитър Митков с 2 гола

Локомотив (София) спечели столичното дерби със Септември (София).

„Железничарите“ триумфираха с класическото 3:0 като гости в сблъсъка от петия кръг на футболната ни efbet Лига, игран на националния стадион „Васил Левски“.

Те решиха всичко още преди почивката, когато Димитър Митков реализира 2 гола, а секунди преди почивката Димо Бакалов реализира третото попадение.

Така Локо Сф влезе в серия от 4 мача без поражение и постигна втора поредна победа, докато новаците могат да съжаляват, че не вкараха почетен гол, защото малко преди края удариха гредата.

Срещата започна равностойно и в първия четвърт час игра головите положения на практика липсваха.

В 15-ата минута обаче, след удар от границата на наказателното поле, топката се удари в ръката на Иван Арсов от домакините.

Първоначално дузпа не бе отсъдена, но след намеса на ВАР и преразглеждане на ситуацията главният съдия посочи бялата точка.

Зад нея застана Димитър Митков, който хладнокръвно се разписа в трети последователен мач, за да открие резултата в полза на Локомотив – 1:0.

В 27-ата минута и домакините имаха претенции за дузпа, но такава не последва, а в 42-ата Локомотив нанесе своя втори удар.

След центриране на Камен Хаджиев отново Димитър Митков показа класата си в завършващата фаза и много технично с глава матира вратаря, пращайки топката неспасяемо в далечния му горен ъгъл – 2:0.

Този резултат се запази до последните секунди на първото полувреме. В даденото от съдията продължение обаче Карлос Франса с мощен шут нацели гредата, а при добавката Димо Бакалов не сгреши и оформи класиката.

Това попадение сякаш обезсърчи домакините и през второто полувреме срещата се развиваше предимно в средата на терена.

Чистите положения липсваха, тъй като гостите се прибраха в защита и разчитаха предимно на контраатаки, докато Септември така и не намери начин да преодолее отбраната им.

Пет минути преди края на редовните 90 пък Александър Тодоров бе на сантиметри от почетно попадение, тъй като стреля много силно от границата на пеналта, но вратарят на гостите Александър Любенов успя да отклони топката, а после тя срещна гредата.

Така в крайна сметка двубоят приключи при резултат 3:0 и Локо Сф събра 8 точки, докато Септември остана с 4 в своя актив.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 0:3
0:1 Димитър Митков (19, дузпа)
0:2 Димитър Митков (42)
0:3 Димо Бакалов (45+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (к), 8. Александър Тодоров, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 11. Мартин Ачков, 22. Мартин Стойчев, 14. Мартин Стоянов, 25. Мирза Делимеджач, 19. Реди Каса;

Треньор: Славко Матич;

ЛОКОМОТИВ: 24. Александър Любенов, 22. Ивайло Найденов, 21. Камен Хаджиев, 33. Алан Карлос, 13. Даниел Рапосо, 89. Матеус Дуарте, 26. Красимир Милошев (к), 8. Симеон Славчев, 70. Димо Бакалов, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Енрике;

Треньор: Станислав Генчев.