3. Пълен напред: Лудогорец обърна Берое и дръпна на върха (ВИДЕО)

Пълен напред: Лудогорец обърна Берое и дръпна на върха (ВИДЕО)

Шампионите с 4 точки аванс пред ЦСКА

Лудогорец постигна 9-а последователна победа под ръководството на завърналия се в Разград треньор Ивайло Петев.

Този път шампионите пречупиха след обрат до 2:1 гостуващия Берое в мач от 29-ия кръг на футболната ни efbet Лига и дръпнаха с 4 точки аванс на върха.

Те имат 71, но и с мач повече от втория ЦСКА, докато старозагорци останаха с 27 в своя актив.

Заралии откриха резултата с гол на Ромарио Мойс в 41-ата минута, ала в добавеното време на първата част Франко Русо изравни.

Победното попадение реализира Спас Делев след асистенция на капитана Кирил Десподов в 73-ата минута.

Така Лудогорец постигна 5-а поредна победа срещу отбора на Берое, който почти сигурно ще играе във втората четворка на долната осмица в плейофите.

Домакините започнаха по-активно в началните минути на срещата и пробваха няколко извеждащи подавания към Тиаго и Десподов, но до удар не се стигна.

Берое отговори с добра атака в 9-ата минута, която завърши с центриране на Сана, но топката излезе в аут.

Първата наистина сериозна опасност дойде в 15-ата минута, когато Тиаго получи в наказателното поле и продължи за Нареси, който веднага стреля, но след рикошет в крака на Сана топката излезе в корнер на сантиметри от гредата.

Четири минути след това отново Нареси получи в пеналта, но този път ударът му от чиста позиция бе блокиран от Ламбулич.

Десподов бе изведен зад отбраната в 22-ата минута, финтира Гошев и прати топката в мрежата, но реферът маркира засада при извеждащото подаване на Текпетей. ВАР потвърди решението на съдийската бригада.

Пет минути след това Нареси получи в пеналта и стреля, но Гошев се намеси чудесно и спаси.

Бърнард Текпетей пое топката в 31-ата минута и успя да отправи силен удар от границата на наказателното поле, но отново Гошев се намеси и спаси.

В следващата минута стражът на Берое отново бе последна преграда, след като Тиаго бе изведен зад гърба на отбраната и успя да стреля, но Гошев отклони в корнер.

Трибуле открадна топката в 33-ата минута, напредна и предостави за Георгиев, който стреля в движение, но Падт спаси удара.

Десподов центрира от корнер в 38-ата минута, а Тиаго отправи удар с глава, но топката мина на сантиметри от гредата.

Берое излезе напред в резултата в 41-ата минута, когато след многоходова акция Василев намери Ромарио в наказателното поле, а той финтира бранител и прати топката в мрежата с удар от малък ъгъл – 0:1.

Минута след това обаче Лудогорец получи дузпа за нарушение срещу Десподов. ВАР отмени решението заради засада.

Лудогорец все пак изравни в добавеното време на срещата. Десподов центрира от фаул, а Русо прати топката в мрежата след удар с глава – 1:1.

Още по-дълбоко в добавеното време домакините можеха да направят и пълен обрат. След ново центриране в пеналта Тиаго стреля с глава, но топката мина на сантиметри от гредата.

Това бе всичко през първата част и двата тима се оттеглиха при равенство – 1:1.

В началните минути на второто полувреме домакините отново осъществиха натиск. Най-опасната ситуация бе отново след статично положение и удар с глава, но той мина на сантиметри.

Нареси също стреля с глава след центриране от корнер в 54-ата минута, но топката мина далеч над вратата.

Следващата опасност отново бе след корнер, но този път Тиаго не успя да прати топката от близка дистанция.

Сана Гомес отправи силен удар от дистанция в 63-ата минута, но не успя да намери очертанията.

В 65-ата минута се стигна до изключително красив момент, в който Кайо пробва задна ножица. Топката влизаше в долния ляв ъгъл, но Гошев спаси феноменално.

Лудогорец поведе в 73-ата минута, когато Десподов центрира в наказателното поле, а там Делев се хвърли и прати топката в мрежата след удар с глава – 2:1.

Две минути след това Десподов навлезе в наказателното поле и шутира, но Челич майсторски блокира, а топката излезе в корнер.

Гошев направи ново отлично спасяване в 79-ата минута след удар на Пиетровски. Кайо добави, но реферът маркира засада.

Сана Гомес направи отличен пробив в 83-ата минута и стреля към вратата. Топката рикошира и затрудни максимално Падт. Все пак вратарят успя да се намеси и спаси сигурен гол.

Берое организира страхотна атака в 86-ата минута, при която Ромарио и Траоре размениха подавания, а Василев получи в пеналта. Младият нападател веднага отправи удар, но Падт отново спаси своя тим, а с това и трите точки за Лудогорец.

ЛУДОГОРЕЦ – БЕРОЕ 2:1
0:1 Ромарио Мойс (41)
1:1 Франко Русо (45+1)
2:1 Спас Делев (73)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Игор Тиаго, 11.Кирил Десподов (к), 16. Аслак фон Витри, 20. Густаво Нонато, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей;

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рай Насименто, 10. Матиас Тисера, 23. Мануел Кафумана, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев;

Треньор: Ивайло Петев;

БЕРОЕ: 23. Иван Гошев, 2. Густаво Каскардо, 3. Сана Гомеш, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин, 13. Ромарио Мойс, 17. Спас Георгиев (к), 18. Клайдер Машедо, 19. Васил Василев, 21. Вини Трибуле;

Резерви: 73. Иван Караджов, 4. Бубакар Траоре, 7. Йоан Бауренски, 10. Уерди Мара, 11. Денислав Станчев, 15. Георги Динков, 44. Атанас Йорданов, 77. Дамян Йорданов;

Треньор: Николай Киров.

Съдия: Ивайло Стоянов.

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза