3. ПЪЛЕН НАПРЕД: ЦСКА 1948 превзе и Стара Загора (ВИДЕО)

ПЪЛЕН НАПРЕД: ЦСКА 1948 превзе и Стара Загора (ВИДЕО)

Берое остана без победа през годината след 1:3, Чочев пак бележи

ЦСКА 1948 постигна трета последователна победа над Берое, след като спечели с 3:1 гостуването си в Стара Загора от XXIV кръг на футболната ни efbet Лига.

Водещият в класацията на голмайсторите Ивайло Чочев откри резултата още в 10-ата минута с попадение №17 за сезона, а в 35-ата Елитон удвои.

Веднага след това Вини Трибуле върна 1 гол за домакините, които останаха с човек по-малко в заключителната част на двубоя, а 5 минути преди края на редовните 90 резервата Георги Русев оформи крайното 3:1.

След него ЦСКА 1948 вече има 48 точки и е само на 5 от втория Лудогорец, но шампионите са с мач по-малко, тъй като в 14:30 часа гостуват в Пазарджик на Хебър.

Берое остана без победа през календарната година, с 21 точки, на 13-а позиция в класирането. Двубоя в Стара Загора започна с ниско темпо, като гостите взеха инициативата и владееха топката в по-дълги етапи от време.

Десет минути след началото на двубоя Педриньо центрира от ъглов удар вдясно от вратата на Иван Караджов. В наказателното поле Ивайло Чочев надскочи Вини Трибуле и с глава прати топката в мрежата, отбелязвайки своя гол №17 от началото на сезона.

Домакините опитаха да изнесат играта в половината на гостите в търсене на изравнително попадение. В 17-ата минута Спас Георгиев се засуети преди да стреля и топката му бе избита.

В 25-ата минута Вини Трибуле изнесе добре топката и подаде надясно към Спас Георгиев, чийто удар по диагонала профуча вдясно от вратата на Даниел Наумов.

Капитанът на гостите трябваше да се намесва след половин час игра, когато Клайдер Машедо пробва мерника си с удар от около 22-23 метра.

Десет минути преди края на редовното време ЦСКА 1948 удвои! Педриньо центрира от корнер вляво от вратата на домакините. На близката греда Евгений Сердюк продължи топката с глава. Тя стигна до Елитон, който протегна крак и я вкара във вратата - 2:0!

Този аванс от две попадения за тима на Тодор Янчев просъществува едва минута, тъй като Берое бързо върна гола. В 36-ата минута топката стигна до Спас Георгиев на дясното крило. Той центрира прецизно в наказателното поле, където Вини Трибуле надскочи бранител на "червените" и с глава порази вратата на Наумов.

Така почивката дойде при резултат 1:2 в полза на гостите, a преди началото на второто полувреме и двамата треньори извършиха по 2 промени в своите състави.

Пет минути след подновяването на играта Трибуле намери Кръстев в пеналта, но бранител блокира удара на нападателя. Минута след това Пенчев овладя на границата на пеналта и стреля, но Наумов изби. Сана хвърли тъч в наказателното поле в 56-ата минута, а там Кръстев продължи с глава. Георгиев отправи удар от близка дистанция, но топката мина над вратата.

Две минути по-късно Русев овладя дълъг пас в пеналта и стреля, но Караджов спаси. В 67-ата минута Сердюк засече с глава центрирана от левия фланг топка, но Караджов пак отрази. Минута след това вратарят спаси и удар на Русев от наказателното поле. В 68-ата минута Сердюк се измъкна от отбраната, навлезе в пеналта и стреля, но покрай вратата.

Две минути по-късно Спас Георгиев центрира много коварно, а топката падаше под гредата. Наумов обаче успя да се намеси. Берое остана с човек по-малко в 79-ата минута, след като Густавом Каскардо получи втори жълт картон. Пет минути преди края Кирилов получи в наказателното поле и отправи удар в близкия ъгъл, но Караджов спаси. В следващата минута резервата Георги Русев бе изведен в коридор, налвезе в пеналта и прати топката в мрежата за 1:3.

Така ЦСКА 1948 спечели за първи път в своята история мач за първенство в Стара Загора и взе пълния комплект от точки.

Берое - ЦСКА 1948 1:3
0:1 Ивайло Чочев (10)
0:2 Елитон (35)
1:2 Вини Трибуле (36)
1:3 Георги Русев (85)

Стартови състави:

Берое: 73. Иван Караджов (К), 2. Густаво Каскардо, 3. Сана Гомес, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 21. Вини Трибуле, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 23. Иван Гошев, 7. Йоан Бауренски, 8. Серкан Юсеин, 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 14. Педро Енрике, 15. Георги Динков, 19. Васил Василев, 44. Атанас Йорданов

Старши треньор: Николай Киров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон , 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 20. Ангел Бастунов, 11. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк, 8. Педриньо

Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 10. Георги Русев, 28. Емил Ценов, 24. Лазар Марин, 99. Радослав Кирилов, 22. Реян Даскалов, 55. Светослав Диков, 44. Ангел Грънчов

Старши треньор: Тодор Янчев

Съдия: Георги Гинчев

Бомба! Загорчич прави преврат в Славия

Златомир Загорчич е поискал от Младен Михалев, да отстрани Венци Стефанов и на негово място да дойде Андрей Желязков

Левски и Ботев Пд в битка за талант от Септември

Левски ще влезе в битка с Ботев (Пловдив) за правата на десния бек на Септември - Мартин Полендаков

Любо Пенев заплашва лиценза на Локо Пд?

Треньорският щаб не е получавал пари от лятото

Илиан Илиев и България вървят към исторически рекорд

До края на годината можем да изравним висшето постижение от 12 поредни мача без загуба

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия

ИЗВЪНРЕДНО: Левски продава Сангаре