3. Първа, но разгромна загуба за Ботев (Пд) в контролите (ВИДЕО)

Първа, но разгромна загуба за Ботев (Пд) в контролите (ВИДЕО)

Чешкият Слован (Либерец) схруска "канарчетата" - 7:1

Ботев (Пд) претърпя първата си, но много тежка загуба по време на зимната си подготовка. „Канарчетата” бяха разгромени с 1:7 от 9-ия в чешкото първенство – Слован Либерец, в проверка, проведена в Ларнака, Кипър. Почетното попадение за тима, воден от Станимир Стоилов, вкара Тодор Неделев в 72-ата минута от дузпа за 1:5.

За „жълто-черните” двубоя пропуснаха невъзстановените напълно Костадин Дяков и Лазар Марин. Асен Караславов също не бе рискуван след травмата, която лекуваше доскоро. Почивка в този мач бе дадена на вратаря Адам Стаховяк.

Рожденикът в "жълто-черните" редици Йордан Христов пък изведе канарчетата с капитанската лента.

Слован откри резултата в 24-ата минута. Двойно подаване разсече защитата на Ботев и Рабушич вкара с удар покрай вратаря Андонов.

Чехите удвоиха аванса си 6 минути по-късно, след като изненадаха неприятно за втори път отбраната на българския тим. Кушнир нахлу остро в наказателното поле и прати топката между краката на Росен Андонов за 2:0.

В 33-ата минута Ботев можеше да върне един гол, но Перейра засече центриране на Неделев над неточно.

В 40-ата минута Енрике пробва удар от въздуха, но и той не намери очертанията на вратата.

Полувремето дойде след изстрел над вратата на Неделев от фаул.

Станимир Стоилов извърши три смени в своя състав на почивката. Стражът Росен Андонов излезе, на негово място влезе Филип Димитров. На мястото на Бобан Грънчаров се появи Владо Айтов, а Вандер Виейра бе заменен от Бамого.

Слован направи аванса си класически пет минути след подновяването на играта. Рабушич се откъсна от българската отбрана, получи добре изсипана топка и не пропусна да се разпише за втори път, този път в мрежата на Филип Димитров.

Резултатът набъбна до 4:0 в 62-ата минута. Бърза атака за сините завърши със силен удар на Павелка в мрежата.

В 67-ата минута контраатака за Слован завърши с техничен прехвърлящ удар на Н.Диайе за 5:0.

Ботев успя да върне един гол в 72-ата минута. Неделев вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бамого в наказателното поле на чехите.

Поривът на канарите продължи и 9 минути по-късно гол на Станислав Костов бе отменен поради засада.

До края обаче Слован вкара още два гола. Първо в 83-ата минута Шурал пое центриране от въздуха и без да оставя топката да падне на земята я прати в далечния ъгъл на вратата за шести път в мача.

Крайното 7:1 фиксира Хушек в 86-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Йордан Христов.

Стартов състав на Ботев Пловдив: Росен Андонов, Марлон Перейра, Ангел Рахов, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Йордан Христов, Мариян Огнянов, Тодор Неделев, Луис Педро, Вандер Виейра, Николай Павлов
Стартов състав на Слован Либерец: Коларж, Колпал, Флейшман, Фридек, Ковач, Каришик, Кушнир, Павелка, Рабушич, Тачкей, Тажнер

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СЛОВАН ЛИБЕРЕЦ 1:7
0:1 Рабушич (24')
0:2 Кушнир (30')
0:3 Рабушич (50')
0:4 Павелка (62')
0:5 Н.Диайе (65')
1:5 Неделев (72' д.)
1:6 Шурал (83')