3. Пестелива победа за Левски над Локо (Мездра) - 1:0

Пестелива победа за Левски над Локо (Мездра) - 1:0

Мирослав Антонов вкара единствения гол в последната контрола на шампионите пред 4000 души на Герена.

Левски победи с 1:0 Локомотив (Мездра) в последната си контролна среща от зимната подготовка, която се игра на стадион „Георги Аспарухов” пред многобройна публика. Бившият голмайстор на Спортист Своге) откри резултата в 31-ата минута.

„Сините” започнаха по-активно срещата и още в 1-ата минута имаха възможност да открият резултата чрез Миро Антонов, който стреля право в ръцете на вратаря. Пет минути по-късно Николай Димитров излезе срещу вратаря на Локо Мездра, не успя да овладее топката и Господинов изби.

В 15-ата минута Жоазиньо центрира опасно в наказателното поле на мездричани, където Александров стреля от вуле, но Господинов изчисти в корнер. Пет минути по-късно гостите от Мездра застрашиха вратата на Георги Петков, чрез Исмаил Иса, който нахлу в наказателното поле, но Стефан Станчев спря атаката му с премерен шпагат.

Единственият гол в мача дойде в 31-ата минута, когато Александър  Александров копна топката към Миро Антонов, който с прехвърлящ удар откри резултата в полза на „сините”. Четири минути по-късно голмайсторът имаше възможност да удвои преднината на своите, след като стреля от около 12 метра, но Господинов демонстрира светкавична реакция и предотврати сигурен втори гол в своята врата.

В 42-ата минута Александров стреля технично от корнер, но Господинов със сетни сили изби връхлитащата топка. Секунди преди края на първата част гол на Мирослав Антонов бе отменен заради маркирана засада.

Две минути след подновяване на играта тимът на Войн Войнов имаше възможност да възстанови равенството в мача, чрез Предраг Пажин, но неговият шут изпрати топката право в ръцете на Георги Петков. Две ,минути по-късно Димитър Петков нахлу в наказателното поле, но защитата на Левски успя да изчисти топката.

Едно от най-чистите положения в мача дойде в 63-ата минута, когато Жоазиньо финтира двама защитници и пусна към Йовов, който центрира към Христов, но нападателят от чиста позиция изпрати топката в аут.

В 78-ата минута в игра се появи Владимир Гаджев, който се контузи в мача за Суперкупата на България през август 2009-а година и това предизвика силно въодушевление сред публиката.

До края на срещата не се случи нищо съществено и така „сините” записаха минимална победа в последната си контрола преди началото на шампионата.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо