3. Петев върна Божинов и Бандата за мача с Италия

Петев върна Божинов и Бандата за мача с Италия

Кристиян Малинов от Литекс запазва мястото си след контролата с Румъния, Митрев предпочетен пред Макенджиев

Селекционерът на националния отбор по футбол Ивайло Петев обяви пълния си списък с играчи за европейската квалификация срещу Италия на 28 март в София.

В състава се завръща нападателят Валери Божинов. 29-годишният футболист на Тернана защитава за последно националната фланелка при победата 6:0 над Малта на 22 март 2013 г., когато се появи като резерва през второто полувреме. Последният му гол пък датира от 29 февруари 2012 г. в контролата срещу Унгария (1:1).

Другото голямо завръщане е това на защитника Иван Бандаловски, който наскоро подписа с Партизан (Белград). Бранителят игра при равенството 1:1 с Дания през октомври 2012 г. в световна квалификация. Тогава Бандата получи червен картон, което ни лиши от победата.

Трети вратар ще бъде Божидар Митрев от Локо (Сф), докато Благой Макенджиев от Берое е останал извън сметките на треньора на вратарите Любомир Шейтанов след мача между железничарите и зелените в последния кръг на редовния сезон на "А" група.

Защитникът на Литекс Илия Миланов е върнат в състава от Петев. Той имаше две участия при Любо Пенев миналата кампания – за СП в Бразилия.

Друг бранител на „оранжевите” – Кристиян Малинов, е запазил мястото си, след като записа първи минути за държавния тим в контролата с Румъния на 7 февруари т.г. (0:0).

Отново шестима са повиканите от Лудогорец – Владислав Стоянов, Александър Александров, Йордан Минев, Георги Терзиев, Светослав Дяков и Михаил Александров. Този път разградчани няма как да не пуснат своите състезатели.

Пълният списък на Петев за европейската квалификация с Италия (мачът е на Националния стадион "Васил Левски" на 28 март, събота, от 21:45 часа):

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия