3. Петко Христов дебютира в Серия "А" при равенство на Специя (ВИДЕО)

Петко Христов дебютира в Серия "А" при равенство на Специя (ВИДЕО)

Каалюри навакса изоставане от два гола срещу тима на българина

Петко Христов записа дебют в Серия "А"!  Тимът му направи 2:2 с Каляри в първия кръг от първенството. Българският национал започна като титуляр и остана на терена 90 минути. 22-годишният играч направи много силен мач и получи една от най-високите оценки в своя отбор.

Специя поведе в резултата още в 7-ата минута, когато Емануел Джаси се разписа с шут по земя от голяма дистанция. До края на първото полувреме домакините упражниха голям натиск. В 24-ата минута Себастиан Валукиевич можеше да изравни, но вместо това от отлична позиция прати топката над вратата. В 30-ата Христов изби топката пред голлинията след воле на Алесандро Дейола.

Така се стигна до 58-ата минута, когато Специя организираха много добра атака, която беше завършена с гол на Симоне Бастони. Само четири минути по-късно обаче противниковият капитан и голмайстор Жоао Педро намали изоставането на своя отбор чрез изстрел по земя от дъгата на наказателното поле. В 65-ата вратарят Йероен Зоет фаулира Паволети. Съдията отхвърли претенциите на гостите за дузпа в предходната им атака и вместо това посочи бялата точка в полза на сардинци.  Педро оформи крайното 2:2. В 77-ата минута резервата на Специя - Самуел Мраз прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада и така резултатът остана непроменен.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза