3. Пирин (ГД) с важна крачка към втори сезон в "А" група (ВИДЕО)

Пирин (ГД) с важна крачка към втори сезон в "А" група (ВИДЕО)

"Неврокопчани" нанесоха 5-а поредна загуба на Монтана и дръпнаха със 7 точки над опасната зона

Пирин (ГД) победи опашкаря Монтана с 4:2 като домакин и направи важна крачка към оцеляването си в елита. С голове на Витанов, Лазаров, Марчев и Близнаков „неврокопчани” нанесоха 5-а поредна загуба на монтанчани в “News7 футболно първенство”. Гостите, които закръглиха на 15 срещите си без успех в елита, бяха водени от помощника на подалия оставка треньор Стойчо Стоев – Георги Станков. За тях точни бяха Венци Иванов за 1:1 и Георгиев от дузпа за 2:3.

С основен принос за успеха на Пирин беше Веселин Марчев, който вкара 1 гол и асистира за други 2.

Двата отбора си размениха по един гол в рамките на 2 минути през първото полувреме. Най-напред в 34-ата минута Пирин откри с гол на Любомир Витанов. Хазуров се пребори от легнало положение за една топка и подаде към Витанов, който от 10-ина метра разстреля Цветковски за 1:0. В 36-ата минута Монтана изравни. Дани Младенов отне топката в средата на терена, проби мощно напред и изведе Венци Иванов в наказателното поле. Останал очи в очи с вратаря, нападателят с прецизен удар направи 1:1.

След подновяването на играта около 1000 зрители щяха да заспят. Така бе до 62-ата минута, когато Петър Лазаров отбеляза втори гол за Пирин. С основен принос за гола беше Веселин Марчев, който преодоля двама защитници и върна на точката за изпълнение на дузпа, откъдето капитанът Лазаров я прати за втори път в мрежата на Цветковски.

Минута по-късно Марчев направи 3:1 с изненадващ удар по земя при контраатака.

Монтана не се предаде. Първо Дани Младенов бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети в последния момент и топката му бе отнета. После обаче той бе фаулиран в наказателното поле и главният рефер посочи бялата точка. Георгиев беше точен от наказателния удар за 2:3.

Крайното 4:2 фиксира Марио Близнаков след грешка в отбраната на Монтана. Асистенцията бе отново на Марчев.

С победата Пирин (ГД) събра 27 точки, на 7 от 13-ия Локо (Сф) и опасната зона. Монтана е все по-близо до "Б" група, след като остана с едва 13 точки на последното, 16-о място 7 кръга преди края на сезона.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)