3. Пирин (ГД) удържа едно полувреме Лудогорец (снимки)

Пирин (ГД) удържа едно полувреме Лудогорец (снимки)

На обновения си стадион новаците се пречупиха чак след почивката, Хазуров с голям пропуск

Шампионът Лудогорец победи с 2:0 като гост новака в „А” група Пирин (Гоце Делчев) в среща от 3-ия кръг на „А” група. Домакините удържаха 0:0 цяло първо полувреме, но през второто се пречупиха. Два гола за тима на Ивайло Петев отбеляза Марселиньо – в 55-ата и 63-ата минути. Преди почивката Хазуров изпусна най-чистото положение за домакините.

Преди срещата реновираният стадион в Гоце Делчев бе открит тържествено от премиера на България Бойко Борисов. Според правителствената пресслужба стойността на строително-монтажните работи възлиза на 485 000 лв. а оборудването е за 62 500 лв.

Шампионите овладяха инициативата от самото начало. Те отправиха два удара до 6-ата минута, чрез Миро Иванов и Гъргоров. Двамата обаче не успяха да поразят целта. В 9-ата минута Барт засече с глава центриране от корнер, но стреля неточно. Това може би успокои домакините, които вече започнаха да действат по-сигурно в защита и при следващите акции на гостите по фланговете се справяха.

След нов неточен удар на Гъргоров домакините отправиха първия си изстрел, който намери очертанията на вратата. В 27-ата минута Одза не затрудни Голубович.

Минута по-късно Лудогорец изпусна най-чистата си възможност. Разградчани подеха канонада от удари. При последния вратарят Абдиков беше елиминиран, но защитник блокира шута на Иван Стоянов.

В 31-ата минута Пирин (Гоце Делчев) бе отборът, който изпусна най-изгодното положение до този момент за откриване на резултата. При дълъг пас Борислав Хазуров излезе сам срещу вратаря Голубович, прехвърли го, но се двамата се сблъскаха. Топката отиваше към мрежата, но точно преди да пресече голлинията Барт се върна и изчисти.

Така първата част приключи без отбелязан гол.

Не така стояха нещата обаче след подновяването на играта. В 49-ата минута Гуцев изчисти от голлинията опит на Марселиньо. Бразилецът обаче беше безпогрешен в 55-ата минута, когато след грешка в защитата на домакините топката бе центрирана от Иван Стоянов във вратарското поле, откъдето Марселиньо бе точен за 1:0.

Само 8 минути по-късно отново бразилецът покачи на 2:0. Гъргоров пуска към Миро Иванов в наказателното поле, последният намери Марселиньо в коридор. Техничарят от малък ъгъл с помощта на гредата удвои преднината на своите.

До края Пирин опита да отбележи почетно попадение. В 74-ата минута силен удар на Шишков от воле бе спасен от Голубович.

Иван Стоянов пък бе близо до трето попадение за Лудогорец, но нападателят не успя да уцели вратата по диагонала.

Така серията на Пирин (ГД) от 2 поредни победи бе прекъсната, докато Лудогорец записа трети успех от три мача. Във временното класиране неврокопчани заемат 3-ото място с актив от 6 точки, с 3 зад Лудогорец и Левски, които поделят първата позиция.