3. Пирин изпусна Спортист в Своге - 1:1

Пирин изпусна Спортист в Своге - 1:1

"Орлетата" направиха безброй пропуски и бяха наказани в края

Пирин изпусна да бие закъсалия тим на Спортист при гостуването си в Своге в двубой от 24-ия кръг на „А” група.

След като поведоха с гол още в 20-ата секунда, гостите аристократично пропиляха куп положения, преди да бъдат наказани в 87-ата минута с изравнително попадение.

Нападателят на Пирин Даниел Младенов и вратарят на Спортист Тодор Кючуков бяха най-добрите в мача, а недолюбваният от феновете Борис Кондев пропусна прекрасни възможности за гол.

Мачът пред около 300 зрители на Градския стадион в града започна вихрено за гостите. След изпълнението на началния съдийски сигнал от кипърския рефер Мариос Стаматис Паланков овладя топката и веднага пусна пас по въздуха към Даниел Младенов. Централните защитници Димов и Лъчезар Младенов проспаха паса, докато Младенов овладя топката, напредна и хладнокръвно отбеляза.

След студения душ в началото, домакините не можаха да реагират по никакъв начин в първите 15 минути. До края на полувремето Пирин беше отборът, който тотално владееше инициативата. Пропуски на Златковски, Кондев и Даниел Младенов обаче не донесоха втори гол. Голмайсторът дори веднъж мина Тодор Кючуков, но на празна врата не уцели.

Така завърши и първата част. През втората събитята на терена бяха същите. В първите скунди обаче Спортист пък можеше с малко шанс да изравни, след като Макенджиев изпусна топката при един удар, но капитанът Митрески поправи грешката му.

В 53-ата минута Даниел Младенов центрира в наказателното поле, където Попев и Кондев се разминаха с топката, след като вратата бе празна.

В 58-ата пък Марин Петров от домакините стреля почти от аут линията в долния десен ъгъл на вратата на Пирин, но Макенджиев с котешки рефлекс спаси.

В 70-ата минута се стигна и до най-чистото положение пред вратата на гостите. Коруджиев центрира отдясно по земя, а от границата на малкото наказателно поле Николай Цветков не уцели вратата и стреля над нея.

Последваха няколко пропуска на Пирин, при един от които след страхотна комбинация между Младенов, Николай Димиров и Борис Кондев, последният не вкара на празна врата.

Така се стигна и до 87-ата минута, когато домакините изравниха. Марин Петров центрира от фаул в наказателното поле, където непокритият Димитър Наков от упор простреля Макенджиев.

До края на мача оставаха няколко минути и Пирин не можа да реагира с нов гол, което доведе до точка и за двата отбора.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо