3. Пирин не успя да победи Берое в Благоевград - 2:2 (видео)

Пирин не успя да победи Берое в Благоевград - 2:2 (видео)

"Орлетата" се скъсаха да пропускат през втората част, Берое не стигна до вратата

Пирин не успя да победи Берое в среща от 23-ия кръг на „А” група и двата отбора завършиха при резултат 2:2. Гостите поведоха в 18-ата минута чрез Иванов, но само 2 минути по-късно Пирин изравни чрез Златковски. Кондев направи обрат в срещата в 41-ата минута, но в 42-ата резултатът бе изравнен, а Андонов се разписа за Берое. През втората част на терена имаше само един отбор, наречен Пирин, но „орлетата” не успяха да се разпишат, като дори уцелиха греда.

Срещата започна по спокоен начин и двата отбора отправиха по един точен удар през първите десет минути, но вратарите се справиха без проблеми. Така за 15 минути 22-мата на терена играеха равностоен и приятен футбол.

В 18-ата минута резултатът бе открит. Танев изпълни ъглов удар, капитанът на Берое Иво Иванов засече центрираната топка и я прати в сглобката на вратата на Макенджиев – 0:1.

Две минути по-късно домакините успяха да изравнят. Попев навлезе добре по дясното крило и центрира, Златковски си спря топката и от 7-8 метра разстреля вратаря на гостите за 1:1.

Срещата отново се изравни и през следващите 20 минути играчите не създадоха нищо по-интересно до 41-ата минута. Тогава падна третото попадение в срещата, а негов автор бе Борис Кондев. Златковски върна топката на към Кондев, който от няколко метра зад линията на наказателното поле отправи страхотен изстрел и направи обрата в срещата – 2:1.

Само минута по-късно резултатът бе отново равен, след като Андонов се разписа. Центриране в наказателното поле на Пирин от фаул бе засечено от Бачев, няколко играчи се разминаха с топката, а Андонов се оказа най-съобразителен и вкара топката в мрежата за 2:2.

Полувремето  приключи при този резултат, а в последните секунди на добавеното време домакините имаха претенции за дузпа, след като Младенов бе съборен в наказателното поле, но вместо бялата точка, съдията посочи съблекалнята и двата отбора се прибраха за почивка.

През втората част Пирин бе по-активният отбор, но едва в 61-ата минута успя да стигне до първо положение. Кондев стреля от близко разстояние, но Пейков с блестяща намеса изби топката, след което успя и с крак да я избие преди да е достигнала в краката на Коцев.

В 70-ата минута „орлетата” уцелиха и гредата на Пейков. Златковски получи пас от Коцев и не се поколеба да стреля, но топката разтресе гредата на вратата на Берое. В 74-ата минута Младенов пропиля нова добра възможност за Пирин. Падайки, от три-четири метра той успя да стреля, но топката мина на сантиментри над напречната греда.

До края на срещата „орлетата” имаха още няколко добри възможности, но все пак не успяха да се разпишат и мачът приключи при резултат 2:2.

С това равенство двата отбора запазват позициите си в класирането, като Берое са 9-и, а Пирин 10-и. Те имат актив от съответно 35 и 32 точки.