3. Пирин писа отличен на Места (Хаджидимово)

Пирин писа отличен на Места (Хаджидимово)

Елитният Пирин (Благоевград) прегази тима на Места (Хаджидимово) с 6:0 в контролна среща, играна на стадиона в Хаджидимово, предаде кореспондент на Novsport.com. Около 300 души станаха свидетели на отлична игра на Пирин. Нападателите на благоевградчани правеха каквото си искат и можеха да спечелят дори с по-голям резултат.

В 28-та минута Спас Велев изведе „зелените” напред, а в 42-та минута Дани Пеев направи 2:0, като при този резултат завърши първото полувреме.

През втората част треньорът на Пирин Петър Михтарски смени целия си отбор, но въпреки това неговият тим продължи да атакува и стигна до нови 4 гола. Първо Драги Коцев направи 3:0 в 52-та минута, а в 60-ата Любомир Витанов от дузпа направи 4:0. В 78-та минута Калоян Стоянов се разписа за 5:0, а крайното 6:0 оформи Благой Наков в 87-та минута на мача.

Любопитното е, че футболистът на Места Ангел Чилев получи червен картон, но вместо да остави своя отбор с човек по-малко, бе заменен от друг футболист, тъй като двата отбора се бяха разбрали да играят в пълен състав, въпреки картоните.

В този мач Михтарски даде почивка на ветераните Ивайло Иваников, Мирослав Ризов и Лъчо Тасков.

Веднага след мача отборът на Пирин се прибра в Банско, където ще продължи зимната си подготовка и от утре започва двуразови тренировки на терена в Белица. На 28 януари от 11:15 часа Пирин играе контрола с Марек на терена в Сандански.