3. Пирин прекърши амбициите на Черно море за Европа

Пирин прекърши амбициите на Черно море за Европа

"Орлетата" забравиха кризата и надиграха с 1:0 гостите

Пирин победи Черно море с 1:0 в първия мач от 11-ия кръг на „А” група. В изнервен мач в студеното време над Кюстендил, където „орлетата” играят все още домакинствата си, отново Даниел Пеев бе ключовият играч на Пирин и вкара гола за победата на своя отбор след невероятен изстрел от въздуха от повече от 20, с който не даде шанс на Илко Пиргов.

Мачът започна с малко по-активна игра на гостите. В първите минути те организираха няколко опасни атаки, но постепенно играта бе изравнена.

В 27-ата минута Пирин също създаде опасност, а няколко минути по-късно и Дани Георгиев от гостите мина като на парад през няколко защитници, но до гол така и не се стигна.

В 33-ата минута обаче смятаният за трансферна цел на Левски Дани Пеев отбеляза страхотен гол. След центриране в наказателното поле топката бе отбита извън него, където Даниел Пеев стреля директно от въздуха от около 20 метра и не остави шансове на Илко Пиргов с бомбения си удар, който се удари в горната греда и влезе зад голлинията.

До края на първата част Черно море потърси изравняване, но не стигна до нищо съществено.

Второто полувреме и двата отбора започнаха с по една смяна. В Пирин тя бе нападател за нападател, докато при „моряците” нападател за защитник. Така на терена стъпи Герасим Заков, който замени Кулибали. Малко по-късно в игра се появи и Мартин Керчев на мястото на неубедителния Здравко Лазаров.

Постепенно варненци изнесоха топката по-напред и натиснаха Пирин. Централният защитник Танко Дяков също премина в по-предни позиции и това остави празни пространства за домакините. В 77-ата минута след бърза контра Драги Коцев стреля от малък ъгъл отляво, но много силно и Илко Пиргов с мъка изби

Малко по-късно Миро Ризов от Пирин получи червен картон след удар без топка по противников играч.

До края „моряците” продължиха да изсипват топката в наказателното поле на стабилния Макенджиев. Георги Илиев пък два пъти имаше възможност за гол от статични положения пред наказателното поле, но пропусна.

В последните секунди на двубоя Зоран Златковски направи страхотен пропуск, след като пропусна сам срещу вратаря.

Така Пирин прекърши амбициите за ново участие в евротурнирите на Черно море, а самите домакини доказаха, че всичко в отбора е наред след оставките през седмицата.