3. Пловдивски Локомотив бутна Берое в бездната, заралии със седма поредна загуба (видео+снимки)

„Смърфовете” смазаха „зелено-белите” с 4:2 на „Лаута”

Отборът на Берое продължава да затъва с пълна сила в родния шампионат, след като днес записа 7-а поредна загуба, отстъпвайки на Локомотив (Пловдив) с 2:4. Срещата се игра на стадион „Локомотив” и бе първа от програмата на 7-ия кръг на „А” група.

Това бе първи мач за „зелено-белите” под ръководството на новите собственици, Сержиньо, Даксон, Кавдански и Здравко Лазаров се разписаха за победата на „смърфовете”, която бе наблюдавана на живо от около 3000 зрители. Головете за гостите пък бяха дело на Янко Вълканов и Ваня Дзаферович.

Двубоят бе наблюдаван от новия селекционер на националния ни отбор – Михаил Мадански, както и от двама скаути на Аякс, които следяха изявите на мегаталанта Ненад Лукич. Повторен дебют за „черно-белите” пък направи Даниел Георгиев, който се завърна на „Лаута” от тима на Черно море.

Мачът започна с хубава възможност за гостите, след като Емил Ангелов навлезе в пеналта на „черно-белите”, финтира Кавдански, но ударът му премина покрай вратата на Лучини. Последва опасен шут на Даксон с десния крак, който обаче бе отразен блестящо от Скорчев.

След това положение играта се пренесе в центъра на терена, но в последните 15 минути домакините се разиграха и в 33-ата излязоха напред в резултата. Тогава Сержиньо открадна една топка на границата на наказателното поле и стреля мигновено с десния крак, кълбото тупна пред Скорчев и влетя в мрежата му - 1:0.

След попадението на наставника на гостите се наложи да извърши принудителна смяна, след като Ямуков получи травма и бе заменен от Илиев.

Само 5 минути след първия гол, Локомотив нанесе нов тежък удар на Берое, след като
Даксон центрира страхотно от фаул, Скорчев се намеси неубедително и непокритият Кавдански отблизо удвоява преднината на домакините.

До края на полувремето се запомни само едно грубо влизане на Пенев в краката на Лазаров, но резултатът остана непроменен.

Втората част стартира с натиск на пловдивчани и неточни удари на Лазаров и Сержиньо. В 55-ата минута пък, Даксон стреля опасно с десния крак, но Скорчев внимаваше и спаси.

Така дойде 63-ата минута, когато Дзаферович спъна Йордан Тодоров в пеналта си и реферът Димитров отсъди дузпа в полза на „смърфовете”. Зад топката застана ветеранът Здравко Лазаров, който бе хладнокръвен и направи преднината на домакините класическа.

5 минути по-късно Даксон изведе по много красив начин Сержиньо сам срещу Скорчев, но ударът на бразилеца премина покрай вратата на заралии.

В 76-ата минута пък, след центриране на Станкович от фаул,
кълбото прелетя над отбраната на Локомотив и стигна до далечната греда, където непокритият Вълканов вкарва почетно попадение за Берое.

Последваха нови силни минути за Локомотив и в 86-ата минута
Даксон получи на около 25 метра от вратата на Берое и с мощен удар с десния крак прати кълбото в долния десен ъгъл на Скорчев за 4:1.

До края на мача все пак имаше време за „зелено-белите” да върнат още едно попадение и то стана факт, след като Дзаферович засече с глава центриране от корнер, оформяйки крайното 2:4.

16.  Светкавица (Търговище) 0  1 - 18 -17
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч