3. ПО ШАМПИОНСКИ: Лудогорец загря за Рома с 6:0 (ВИДЕО)

ПО ШАМПИОНСКИ: Лудогорец загря за Рома с 6:0 (ВИДЕО)

"Орлите" попиляха новака Хебър

Лудогорец разгроми с 6:0 на Хебър в двубой от 9-ия кръг на efbet Лига. Шампионите играха със самочувствие и настроение преди пъравата си среща от турнира Лига Европа. В четвъртък Лудогорец посреща Рома в Разград.

Мачът с Лудогорец започна с домакински натиск, който даде резултат още в 4-ата минута. Тогава Спас Делев центрира от дясното крило, а Петър Дебърлиев боксира във вратарското си поле. Той обаче прати топката право към Иван Йорданов. 21-годишният футболист си овладя топката и с добре насочен удар от десетина метра прати топката в мрежата.

Натискът на Лудогорец продължи и Ерик Джонатан вкара втори гол в 27-ата минута, стреляйки зад гърба на Петър Дереблиев. Малко след изтичането на половин час играта бе спряна, тъй като Клаудио Бонани трябваше да получи лекарска помощ след тежко съприкосновение с Игор Тиаго. В 26-ата минута пък Текпетей проби през центъра, но Дебърлиев се намеси решително.

Минута по-късно обаче стражът на пазарджиклии нямаше какво да направи, след като Иван Йорданов изведе Текпетей на дясното крило и ганаецът с мощен шут по диагонала порази вратата на тима на Фулвио Пеа. Секунди преди почивката Спас Делев от пряк свободен удар направи 4:0. Три минути след почивката Спас Делев вкара втория си гол в мача и направи резултата 5:0. Атаките на Лудогорец продължиха със същото темпо и в 61-ата минута Кирил Десподов вкара нов гол за 6:0.

Лудогорец - Хебър 6:0

1:0 Иван Йорданов (4), Джонатан (27) Текпетей (37), Делев (44), Делев (48), Десподов (61)

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев (к), 6. Якуб Пиотровски, 9. Игор Тиаго, 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 37. Бернард Текпетей, 73. Рик Джонатан, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев